Ręcznie robione palmy wielkanocne i kurpiowskie pisanki do nabycia już jutro w charytatywnej akcji OKH

W niedzielę, 19 marca pod dwiema przasnyskimi parafiami odbędą się świąteczne kiermasze charytatywne. Odwiedzający będą mogli nabyć wyjątkowe palmy wielkanocne oraz kurpiowskie pisanki. Cały dochód z akcji zasili zbiórkę dla Rafała, 33-letniego mieszkańca Przasnysza.

 

Obywatelski Konwój Humanitarny,  we współpracy z proboszczami parafii Chrystusa Zbawiciela oraz Ojców Pasjonistów w Przasnyszu, postanowił zorganizować charytatywny kiermasz świąteczny. Ten odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 marca.

– Będziemy prowadzić sprzedaż palm wielkanocnych przed kościołami po każdej mszy świętej, w parafii Chrystusa Zbawiciela i parafii Ojców Pasjonistów. Znajdziecie nas pod czerwonymi namiotami. Cały dochód zasili zbiórkę na zakup windy elektrycznej niepełnosprawnego Rafała. Mamy ogromny wybór palm, od małych – 20 centymetrowych, po ogromne, mierzące ponad 100cm. Wszystkie to lokalne rękodzieło, a niektóre to istne dzieła sztuki od kurpiowskich certyfikowanych twórców ludowych z Kadzidła i z Baranowa – zachęcają wolontariusze.

 

Dodają, że możliwy będzie także zakup kurpiowskich pisanek, zarówno kurzych, jak i gęsich.

W proces tworzenia palm zaangażowali się również uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS w Przasnyszu.

My również serdecznie zapraszamy.

 

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jest
jest
6 miesięcy temu

Warto wspomóc Pana Rafała , ja kupiłam.