Recepta online – nowoczesne rozwiązanie doskonałe dla każdego?

Jeszcze do niedawna wizyty u lekarza wiązały się z koniecznością długiego oczekiwania – czy to na termin spotkania, czy w kolejce bezpośrednio pod gabinetem lekarskim. Na szczęście uległo to zmianie, między innymi dzięki możliwościom, jakie dają nowoczesne technologie. Bez najmniejszych przeszkód mogą umówić się Państwo na konsultację online lub telefoniczną ze specjalistą, również kiedy potrzebna jest recepta. Jak to dokładnie działa?

 

  1. Recepty online – szybko, wygodnie, bez kolejek.
  2. W jaki sposób zrealizować receptę online?
  3. Kompleksowa obsługa pacjenta.

 

E-recepta w Polsce funkcjonuje od początku 2020 roku, zastępując klasyczne, papierowe odpowiedniki. Co istotne, z miejsca stała się olbrzymim ułatwieniem dla pacjentów, lekarzy i poradni, pozwalając podstawową konsultację przeprowadzać przez internet lub telefonicznie. Podczas rozmowy, oprócz porady lekarskiej i wspomnianej recepty elektronicznej, mają Państwo możliwość otrzymania zwolnienia L4 (w tym na chore dziecko) i skierowania do specjalisty. Naturalnie więc pojawia się coraz więcej pytań, czym charakteryzuje się tego typu rozwiązanie…

 

Recepty online – szybko, wygodnie, bez kolejek

Wystawiając e-receptę, lekarz wysyła ją na internetowe konto pacjenta, do którego każdy posiada indywidualny dostęp (e recepta logowanie nie jest wymagane do wykupienia leków). Co ważne, przeprowadzając konsultację online, otrzymują Państwo gwarancję, że e recepta wypisana zostanie już w trakcie spotkania (zaledwie po 15 minutach możliwa jest e-recepta realizacja). To prawdziwa rewolucja, natychmiastowo udostępniająca przepisane leki.

Nie tylko pacjenci doceniają zalety, jakie posiada e recepta – lekarz również dalece usprawnia swoją pracę. Z kolei Państwo dzięki temu oszczędzą zarówno czas, jak i pieniądze, nie musząc osobiście fatygować się do gabinetu. Ponadto recepta online może zostać zrealizowana w dowolnej aptece w Polsce.

 

W jaki sposób zrealizować receptę online?

Wszystkie e recepty znajdą Państwo na swoim internetowym koncie pacjenta (na stronie pacjent gov pl – e-recepta logowanie możliwe jest np. za pomocą profilu zaufanego). Jednakże w momencie wystawienia recepty online, zostanie Państwu dodatkowo wysłana wiadomość SMS zawierająca 4-cyfrowy e-recepta kod (niezbędny do realizacji). Co za tym idzie, do zapoznania się z e-receptą logowanie na koncie wcale nie jest konieczne.

Elektroniczna recepta przez internet może być zrealizowana (w całości lub częściowo) dopiero po podaniu otrzymanego kodu oraz numeru PESEL pacjenta. Pozwoli to Państwu wykupić leki na podstawie e-recepty NFZ wystawionej także na kogoś innego, np. dziecko lub osobę starszą – rodzica, dziadka czy też niespokrewnionego sąsiada.

 

Kompleksowa obsługa pacjenta

O zasadności wystawienia recepty zawsze decyduje lekarz. Podczas konsultacji zbiera on dokładny wywiad z pacjentem, który powinien wskazać obecnie przyjmowane leki. Na tej podstawie zostanie zaproponowany sposób leczenia oraz wystawione e recepty NFZ.

Teleporadę lub konsultację online mogą Państwo przeprowadzić w praktycznie każdym przypadku, kiedy do poradzenia sobie z problemem zdrowotnym niezbędna jest e-recepta online na specjalistyczne leki. Ma to szczególne znaczenie dla osób, którym zależy na czasie i nie mogą sobie pozwolić na wizyty w gabinecie. Konsultując się przez internet, e recepty lekarz wystawi Państwu od ręki.

Czy w takim razie e recepta online jest rozwiązaniem doskonałym dla każdego? Wszystko na to wskazuje!

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments