Real Boxing na tablety i komórki – recenzja

Real Boxing

W co najczęściej gracie na komórkach i tabletach? Na pewno nie w gry, na których produkcję wydano blisko milion złotych. A tyle właśnie kosztowało Real Boxing, za które odpowiedzialne jest bydgoskie studio Vivid Games. Zdolna ekipa bez wątpienia wydała te pieniądze w świetny sposób.

Real Boxing to gra traktująca o boksie, którą firma zdecydowała się wydać na platformę iOS (iPhone, iPad, iPod Touch). Pierwsze, co rzuca się w oczy, to świetna oprawa graficzna, którą można śmiało porównać z podobnymi tytułami na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Zdolna ekipa wybrała się do specjalnego studia, celem zarejestrowania sesji motion-capture. Świetnie przełożyło się to na ruchy bokserów, które do złudzenia przypominają prawdziwe zmagania zawodników, znane z wielkich gal bokserskich. Zaryzykuję stwierdzenie, że dzięki takim profesjonalnym rozwiązaniom i pieczołowicie przygotowanej oprawie graficznej, Vivid Games wyznaczyło zupełnie nowy standard w grach tego typu i szczerze współczuję firmom, które będą chciały im dorównać.

Gra oferuje tryb kariery, w którym po stworzeniu własnego zawodnika (bardzo dużo opcji wyboru), będziemy brać udział w kolejnych pojedynkach, których ostatecznym celem jest zdobycie mistrzowskich pasów. Ścieżka kariery wciąga, a zdobywanie wirtualnej waluty, dzięki której możemy naszemu zawodnikowi nie tylko kupić nowe stroje, ale również rozwijać jego fizyczne umiejętności, motywuje do kolejnych pojedynków na ringu.

Bolączką wielu gier na iSprzęty jest brak fizycznych klawiszy, których ekran dotykowy zwyczajnie nie jest w stanie zastąpić. Vivid Games wybrnęło z tego doskonale, oferując intuicyjny system sterowania. Ciosy wyprowadzamy smyrając palcem po ekranie, odpowiednie ikonki w dolnej części ekranu odpowiedzialne są natomiast za blok i unik. Ten system sprawdza się doskonale, dzięki czemu frajdę daje zarówno serwowanie przeciwnikowi celnych ciosów, jak również planowanie i egzekwowanie strategii obrony.

Co ciekawe i niezbyt często spotykane w grach na tę platformę, Real Boxing oferuje rozgrywki wieloosobowe. Możemy zarówno zmierzyć się na ringu ze znajomymi z systemu Game Center, jak również stanąć w szranki z graczami z innych zakątków świata. Wszystko działa sprawnie i płynnie – warto spróbować swoich sił na wirtualnym ringu z żywym przeciwnikiem.

Podsumowując

Real Boxing udowadnia, że gry na tablety i telefony komórkowe mogą być nie tylko rozbudowane, ale także prezentować poziom konsolowych produkcji. Vivid Games świetnie wykorzystało pomysł, serwując nam jedną z najlepszych gier na iOS ostatnich miesięcy. Zdecydowanie wartą swojej ceny, niecałych 4,5 euro. Warto zagrać – Real Boxing znajdziecie w sklepie AppStore, link poniżej.

Real Boxin na AppStore – cena 4,49 euro.


Paweł Winiarski


Sprawdź również

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.