Ratownik medyczny Patryk Szczyglak odwiedził podstawówkę w Krasnem

Na początku czerwca w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, Patrykiem Szczyglakiem, który przeprowadził z uczniami klas zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

– Zajęcia obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. W czasie szkolenia każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy – relacjonuje szkoła.

Dzięki udziałowi w tego typu spotkaniach uczniowie mają szansę dowiedzieć się jak reagować podczas wypadku i innych zdarzeń losowych, a także uczą się odpowiedzialności.

– Chcemy, aby uczniowie już od najmłodszych lat oswajali się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Dziś uczyli się odpowiedniego zachowania  w obliczu wypadku oraz jak wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Im więcej uczniów znających zasady udzielania pierwszej pomocy, tym bezpieczniej – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments