Ratowniczka medyczna i policjantka odwiedziły seniorów z Bogatego

W ramach działalności Klubu Senior + w Bogatem, w poniedziałek, 25 kwietnia odbyły się zajęcia z ratowniczką medyczną oraz policjantką.

 

Seniorzy z Klubu Senior + w Bogatem wzięli udział w warsztatach medycznych „Jak zdrowo starzeć się”, które poprowadziła ratownik Magdalena Tarczyńska.

Seniorzy usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat zdrowia, co decyduje o długości życia. Ratowniczka wspomniała o zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz jak postępować w stanach nagłego zatrzymania krążenia, stanach nagłych związanych z chorobami naczyń, z układem krążenia, układem oddechowym, urazach, czy też zaburzeniami funkcji nerek.

– Przekazane w sposób bardzo szczegółowy informacje, jak również wskazówki uświadomiły seniorom, że tak naprawdę nie tylko uwarunkowania genetyczne ale przede wszystkim ich codzienne wybory dotyczące żywienia i aktywności fizycznej mają bardzo istotny wpływ na tempo i przebieg procesu starzenia się każdego z nich – informuje Gminna biblioteka Publiczna w Bogatem.

 

Tego dnia odwiedziła ich także sierż. szt. Ilona Cichocka, dzielnicowa gminy Przasnysz, która przeprowadziła z nimi zajęcia „Bezpieczny Senior”. Policjantka poprowadziła wykład o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także wspomniała o bezpieczeństwie osób starszych w kontekście metod oszustw „na wnuczka i na policjanta”.

– Dodatkowo poruszono problem przemocy domowej oraz uzależnienia od alkoholu. Widoczne zainteresowanie tematem, jak również aktywność seniorów świadczyły o tym, że nie był to czas stracony – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
2 lat temu

Świetne są te zajęcia. Prowadzone bardzo profesjonalnie i ciekawie. Dziękujemy za taki ciekawy program