Ranking Wspólnoty: Powiat Przasnyski samorządowym liderem inwestycyjnym

Samorządowe czasopismo Wspólnota przygotowało ranking: „Liderzy inwestycji – Wydatki inwestycyjne samorządów 2019 – 2021″. Powiat Przasnyski zajął 1. miejsce w kategorii wydatkowania środków z Unii Europejskiej oraz 2. miejsce w wydatkach inwestycyjnych.

 

Starosta Krzysztof Bieńkowski odebrał wyróżnienia podczas XX edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 12-13 października 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

– Jako starosta jestem dumny i ogromnie wdzięczny całej rzeszy ludzi pracujących na sukces Powiatu Przasnyskiego – mówił starosta Krzysztof Bieńkowski po odebraniu wyróżnień. – To pracownicy Starostwa, Powiatowego Zarządu Dróg, Powiatowego Urzędu Pracy, szkół, szpitala, DPS, PCPR, basenu, lodowiska wraz ze swoimi kierownikami i dyrektorami stworzyli ten wielki sukces. To Radni Rady Powiatu, którzy decydują w trudnych czasach o kierunkach rozwoju powiatu i wspierają zarząd i starostę we wszystkim. To mieszkańcy, którzy współdziałają, angażują się i wspierają nasze działania. To wiele osób z różnych instytucji zewnętrznych – od tych najniższych po te najwyższe, które nam bardzo pomagają i wspierają na każdym kroku. To sukces wielu osób na przestrzeni wielu lat doprowadził do tego momentu, gdy możemy usłyszeć, że jesteśmy najlepsi w Polsce i to nie według czyjegoś „widzimisię” tylko według liczb – „matematyki nie oszukasz”. Dziękuję wszystkim bardzo mocno – stwierdził.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
1 rok temu

Gratulacje dla Ojców tego sukcesu

Radek
Radek
1 rok temu

Do tego I miejsca obecny zarząd powiatu nie dołożył nawet jednego euro. „Pozyskujemy środki z UE” w ustach Bieńkowskiego stanowi nieprawdę. Nie dość, że nic nie pozyskali to jeszcze nie wykorzystali ponad 100 mln zł zdobytych przez poprzedników. Opowiadanie o inwestycjach typu basen w Przasnyszu też jest manipulacją, bo ta inwestycja nie jest jeszcze ujęta w tych statystykach. Ponadto nie pozyskano na nią żadnych środków unijnych ani krajowych. Spłacać ją będą nasze dzieci, a może i wnuki.

HusarZ
HusarZ
1 rok temu
Reply to  Radek

Sprawdź mądralo za jakie lata te środki i dopiero pisz swoje wypociny

Radek
Radek
1 rok temu
Reply to  HusarZ

W ostatnich latach szły rozpędem inwestycje rozpoczęte w poprzedniej kadencji.

Ona
Ona
1 rok temu
Reply to  Radek

Rozpęd duży niepotrzebny inkubator i dlugi zostały w spadku

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Ona

Akurat na Inkubator kasa była z zewnątrz. Co nie zmienia faktu, że pomyśl był kontrowersyjny. A wyciąganie obecnie 100 tysięcy miesięcznie na „zarządzanie” inkubatorem to sprawa dla prokuratury i CBA.

Ona
Ona
1 rok temu
Reply to  Radek

Szkoda ze nie ty ,skoro tyle jadu w tobie

Sławek
Sławek
1 rok temu

To są jakieś jaja! Hahaha

Arr
Arr
1 rok temu

Patrzę i nie wierzę. Szok! Lajdactwo się szerzy. Zdychajmy z głodu

Ona
Ona
1 rok temu
Reply to  Arr

Nie zdychaj z głodu idź do jadłodajni nakarmią cię

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Ona

O co kaman? Kawy w ogrodach jadłodajni napił bym się