Ranking Perspektyw. Przasnyskie liceum i technikum stabilnie

Już po raz dwudziesty piąty pismo „Perspektywy” przygotowało ranking szkół średnich. Zobaczcie jak wypadły w nim przasnyskie szkoły.

 

W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy przeanalizowano wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do rankingu. W pełnej wersji publikacji znalazło się 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników. Wśród nich jest Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu i Zespół Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu.

Ranking liceów:

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu zajęło 518. miejsce w kraju (112. na Mazowszu). W 2022 roku zajmowało miejsce 490, w 2021 482, a w 2020 – 555.

 

Ranking techników:

Technikum w Zespole Szkół Powiatowych im. mjr H. Sucharskiego w Przasnyszu zajęło 296. miejsce w kraju (43. na Mazowszu). W 2022 roku szkoła znalazła się na pozycji 274, w 2021 była poza rankingiem, zaś w 2020 na 252. miejscu.

– Od 25 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, jakie publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów. Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się „nowi”, bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

 

Kryteria Rankingu Liceów 2023 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments