Randki online: Jak korzystać z LinkedIn, aby znaleźć pracę

Poszukiwanie pracy w naszych czasach stało się tak proste i wygodne, jak to tylko możliwe. W dobie Internetu i sieci społecznościowych pracę można znaleźć wszędzie i na każdy gust. Dzisiaj porozmawiamy o LinkedIn i o tym, jak znaleźć tam pracę, którą lubisz.

 

Znalezienie pracy to nie tylko przeglądanie aktualnych ogłoszeń i ponowne przeczytanie setek ofert pracy. Czasami poszukiwanie pracy to sieć społecznościowa, w której ludzie komunikują się, dzielą doświadczeniami, łączą w grupy i tworzą społeczności. LinkedIn to potwierdza. Tutaj możesz znaleźć pracę w różnych miastach, takich jak praca Przasnysz, poznać nowych przyjaciół, nauczyć się nowych rzeczy i zdobyć cenne doświadczenie.

 

Jak działa LinkedIn

LinkedIn to międzynarodowa sieć społecznościowa, taka jak Facebook. Ale jest szczególna cecha: służy wyłącznie do poszukiwania pracy i pracowników, wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów biznesowych. LinkedIn jest podobny do innych sieci społecznościowych: użytkownik ma osobistą stronę, kanał informacyjny i kontakty, z którymi może rozmawiać.

Rejestracja na LinkedIn jest bezpłatna, ale istnieją płatne plany, które otwierają dodatkowe możliwości. Na przykład profil premium dotyczący zatrudnienia umożliwia badanie zaawansowanych analiz wyświetleń Twojej osobistej strony, uzyskiwanie porad zawodowych i bezpośrednie pisanie do rekruterów — w planie darmowym musisz najpierw dodać ich do znajomych.

 

Jak założyć profil na LinkedIn

Wypełnij swój profil w języku angielskim – jest to główny język strony. Profil użytkownika składa się z wielu elementów, ale skupię się na najważniejszych: nagłówku, podsumowaniu, umiejętnościach i bloku poszukiwania pracy. Jeśli zostaną wykonane prawidłowo, mogą stać się znacznie bardziej zauważalne dla klientów.

Tytuł. To główna część profilu wraz z nazwą i zdjęciem. Ten ciąg jest widoczny w wynikach wyszukiwania i rekomendacjach. Potencjalny klient przeczyta go i zdecyduje, czy wejść na Twój profil.

Podsumowanie – O. Ten blok może być bardzo obszerny – do 2600 znaków, więc LinkedIn ukrywa swoją główną część pod linkiem zobacz więcej – „rozwiń”. Podsumowanie może być kreatywne, pokazywać indywidualny styl, opowiadać Twoją historię i zawierać dane osobowe.

Blok o poszukiwaniu pracy. Nie wszyscy użytkownicy LinkedIn szukają pracy lub pracy w niepełnym wymiarze godzin. Z dwóch mniej więcej równych kandydatów klient napisze do tego, który aktywnie szuka. Aby zachęcić ludzi do nawiązania kontaktu, daj im znać, że jesteś otwarty na nowe sugestie.

 

Jak szukać pracy na LinkedIn?

Użyj wyszukiwania

LinkedIn ma oddzielną sekcję do wyszukiwania ofert pracy – „Praca” (Praca), ale możesz także użyć zwykłego wyszukiwania. Wpisz tam niezbędne słowa kluczowe, które mogą znaleźć się w opisie stanowiska (tytuł stanowiska, firma itp.). Przydatne jest również subskrybowanie interesujących firm i śledzenie ich wolnych miejsc pracy.

 

Stwórz silny profil

Jeśli obecnie aktywnie szukasz pracy, musisz mieć mocny profil i dobrą sieć kontaktów. Odpowiednio skonfigurowany profil to 15-20% sukcesu na LinkedIn, wtedy pojawisz się w wyszukiwarce rekruterów. Pozostałe 80-85% to umiejętność tworzenia i utrzymywania relacji z osobami, które mogą pomóc w zatrudnieniu.

 

Pokaż swoją otwartość

Jeśli aktywnie szukasz pracy, pokaż, że jesteś otwarty na nowe możliwości, włączając odpowiednią funkcję w swoim profilu.

Możesz również wypełnić zakładkę „Zainteresowania zawodowe” i wskazać, jak aktywnie szukasz pracy, jakie stanowiska Cię interesują i gdzie geograficznie. Jeśli uzupełnisz te dane, zaczniesz pojawiać się w wynikach wyszukiwania rekruterów zgodnie z Twoimi zainteresowaniami zawodowymi.

 

Komunikuj się aktywnie

Bierz udział w dyskusjach grupowych, publikuj posty i artykuły, poszerzaj swoją sieć kontaktów.

Spróbuj odpowiedzieć na oferty pracy, najpierw rozmawiając z działem HR lub rekruterem. W ten sposób wyjaśnisz ważne szczegóły i zrozumiesz, czy warto złożyć CV tutaj, oszczędzając w ten sposób siebie i czas osoby odpowiedzialnej za wakat.

Uważaj na ukryte oferty pracy, których nie zobaczysz na LinkedIn ani na stronach z ofertami pracy. Jedynym sposobem, aby się o nich dowiedzieć, jest zapoznanie się z rekruterami, menedżerami personalnymi, bezpośredni kontakt z firmami. A LinkedIn jest do tego idealny.

 

Jak często aktualizować swój profil na LinkedIn?

To, jak często aktualizujesz swój profil, zależy od Twoich celów zawodowych.

Załóżmy, że masz już utworzony skuteczny profil. Warto po prostu taki profil prowadzić: analizuj swoje osiągnięcia (co 3 miesiące), dodawaj zrealizowane projekty, ukończone kursy, nowe umiejętności i certyfikaty. Pomyśl, jak zwizualizować swoją pracę za pomocą plików multimedialnych. Zaleca się aktualizację zdjęcia przynajmniej raz w roku.

Posty i artykuły są również opcją aktualizacji i wzmocnienia profilu. W końcu LinkedIn to sieć wymiany informacji zawodowych. Częstotliwość publikowania zależy od Twoich celów, ale jeśli już teraz zaczniesz aktywnie komentować posty innych użytkowników, publikując jeden artykuł miesięcznie i pisząc 1-2 posty tygodniowo, zauważalnie się wyróżnisz, wykazując się ekspercką wiedzą w swojej dziedzinie.

 

Jaki jest najlepszy język dla profilu LinkedIn?

LinkedIn obsługuje 24 języki świata. Zalecamy wybór języka profilu zgodnie z celami zawodowymi i dziedziną działalności. LinkedIn ma możliwość stworzenia profilu w dwóch językach. Dla osób, które przeglądają Twój profil, będzie on wyświetlany w języku, którego używają na stronie.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.