Rajd rowerowy i turniej strzelecki w Pawłowie Kościelnym

W minioną sobotę w Pawłowie Kościelnym odbył się rajd rowerowy. Jego organizatorem było Stowarzyszenie „AKM” z Parafialnym Zespołem Caritas w Pawłowie Kościelnym oraz harcerze z drużyny 1HDK ”Zielony Płomień”.

 

9 września, na terenie gminy Czernice Borowe odbył się rajd pod hasłem: „Szlakiem walk żołnierzy września 1939 roku po ziemi czernickiej”. Jego organizatorem było Stowarzyszenie „AKM” z Parafialnym Zespołem Caritas w Pawłowie Kościelnym oraz harcerze z drużyny 1HDK ”Zielony Płomień”.

Uczestnicy przejechali trasę od polskiej linii obronnej w rejonie „Czubatki” (okolice Rzęgnowa), przez pola bitwy w Pierzchałach, po cmentarz w Węgrze, gdzie spoczywają żołnierze 11 Pułku Ułanów Legionowych – relacjonuje Powiat Przasnyski.

Komendantem rajdu została dh Joanna Szafrańska, zaś przewodnikiem wójt gminy Wojciech Brzeziński. To właśnie on przybliżył uczestnikom historię wydarzeń, jakie miały miejsce na północnym Mazowszu.

– Rajd zwieńczyły zawody strzeleckie połączone z piknikiem przy ognisku, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić swoich sił w strzelaniu z broni palnej pod czujnym okiem instruktora. Najlepsi strzelcy otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Powiatu Przasnyskiego – dodaje Powiat Przasnyski.

Imprezę wsparło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu fundując nagrody dla uczestników rajdu i turnieju strzeleckiego.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments