Rajd Patriotyczny pamięci żołnierzy niezłomnych pod patronatem Starosty Przasnyskiego.

1 marca 2019 r., w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, na ternie Gór Dębowych odbył się Patriotyczny Rajd pieszy. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, we współpracy z Nadleśnictwem Przasnysz i Zespołem Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

Pierwszym punktem Rajdu była wspólna modlitwa pod „Krzyżem Leśników” – odnowionym przez Nadleśnictwo Przasnysz z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Następnie liczne grono mieszkańców powiatu, uczniów szkół powiatowych, młodzieży oraz organizacji pozarządowych przeszło pod pomnik Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego ps. „Jeż”, gdzie odśpiewano polski hymn oraz złożono kwiaty.  W zbiórce pod pomnikiem uczestniczyli m.in.: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Senator RP Jana Maria Jackowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Robert Kochański, Wójt Gminy Krzynowłoga Mała Jerzy Humięcki i Nadleśniczy Nadleśnictwa Przasnysz Stanisław Czarzasty.

Po dokonaniu oficjalnego otwarcia Rajdu przez Starostę Bieńkowskiego, uczestnicy wyruszyli leśnymi ścieżkami, w ciszy wspominając bohaterów walki o naszą niepodległość, którzy w tragicznej sytuacji państwa polskiego nie złożyli broni, lecz podjęli skazaną na przegraną walkę z machiną sowieckiej okupacji. Rajd zakończyło wspólne ognisko i poczęstunek na parkingu leśnym.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments