Rafał Smoliński i Roksana Grabowska wygrywają „Cross spod wiatraka”

W niedzielę, 26 czerwca odbył się kolejny bieg w ramach „Korony Ziemi Przasnyskiej 2022”. Wystartowało około 100 zawodników.

 

Tym razem zawody pod nazwą „Cross Spod Wiatraka” odbyły się na terenie gminy Krzynowłoga Mała, w Romanach – Seborach. Wystartowała w nich setka biegaczy.

Zawody składały się z biegu głównego na dystansie 5 kilometrów oraz trzech biegów towarzyszących dla dzieci. W pierwszym z nich (na 200 metrów) wystartowały roczniki do 2015 roku, w kolejnym (na 500 metrów) roczniki 2014 – 2012, a w ostatnim, na dystansie 1 kilometra, pobiegły dzieci z roczników 2011 – 2007. W biegach towarzyszących prowadzona była klasyfikacja trzech pierwszych miejsc w kategoriach dziewcząt i chłopców. W biegu głównym, oprócz trzech pierwszych miejsc wśród kobiet i mężczyzn, prowadzona była również klasyfikacja pierwszych miejsc w 7. kategoriach wiekowych.

– Zawodnicy wykończeni rywalizacją na niezwykle trudnej i wymagającej trasie po leśnych ścieżkach obojętniej licznymi wzniesieniami, przeszkodami w postaci gałęzi, piasku i nierównego podłoża chętnie wskakiwali do stawu szukając ochłody. Zawodnicy, którzy nie mieli śmiałości zażyć kąpieli w stawie, próbowali uruchomić wiatrak i wytworzyć morską bryzę, ale kąpiel w kategorii skuteczność chłodzenia była bezkonkurencyjna – relacjonuje KS „Przaśnik Przasnysz”.

 

Najlepsi zawodnicy wśród kobiet i mężczyzn oraz zwycięzcy kategorii wiekowych zostali wyróżnieni przez organizatorów dyplomami i pucharami. Tradycyjnie wylosowano nagrodę specjalną. Tym razem rower górski ufundowany przez starostę przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego trafił do Marka Kowalskiego.

 

Zwycięzcy biegu „Cross Spod Wiatraka”:

Mężczyźni:

  1. Rafał Smoliński – czas 18:36
  2. Damian Urbaniak – czas 20:24
  3. Dariusz Dąbrowski – czas 20:39

 

Kobiety:

  1. Roksana Grabowska – czas 22:33
  2. Anna Urbaniak – czas 23:11
  3. Paulina Chyćko – 25:08

 

Ostatnie zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej „Przasnyska Strefa” odbędą się na lotnisku w Sierakowie już 4 września. Wkrótce ruszą zapisy.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments