Rafał Skąpski gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz Koła Przyjaciół Harcerstwa gościł w Przasnyszu  Rafał Skąpski  – wnuk Zofii z Odrowąż  – Pieniążków Skąpskiej.

 

Wieczór rozpoczął występ Chóru Koła Przyjaciół Harcerstwa, który zaśpiewał popularne piosenki harcerskie. W drugiej części przybyli z zainteresowaniem słuchali historii rodziny Rafała Skąpskiego, która splatała się z historią Polski. Nie zabrakło w niej nawiązań do Przasnysza.

Spotkanie poprowadził dr Waldemar Krzyżewski.

– Pani Zofia przez 60 lat zapisywała wydarzenia ze swego życia . Rękopis Wspomnień to 21 stukartkowych zeszytów, które odczytał i przeniósł na zapis komputerowy wnuk. Uzupełnił je wieloma przypisami i  komentarzami i wydał w dwóch tomach „Dziwne jest serce kobiece”. Wspomnienia Zofii Skąpskiej uzyskały rekomendacje trzech wybitnych pisarzy Józefa Hena, Wiesława Myśliwskiego i Eustachego Rylskiego. Na zakończenie można było zakupić książki i otrzymać autograf Autora, a także porozmawiać indywidualnie z naszym gościem – informuje Miejska Biblioteka Publiczna.

 

Rafał Skąpski  – to wieloletni wydawca, przez 10 lat kierował Państwowym Instytutem Wydawniczym, był wiceprezesem Polskiego Radia (1998-2001) i wiceministrem kultury (2001-2004). Od roku 2005 jest prezesem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jest także prezesem spółki Targi Książki organizującej Warszawskie i Śląskie Targi Książki. Od ponad 10 lat uprawia publicystykę na tematy kultury, w tym książek, historii, genealogii i bieżącej polityki.

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
29 dni temu

znowu za późno!! Czy ten portal jest w stanie poinformować, zapowiedzieć takie spotkanie?!?! Przeważnie relacja zamiast zapowiedzi…