Rafał Romanowski wraca do Sejmu. Zastąpi Jacka Ozdobę

Podczas niedzielnych wyborów obsadzono w Brukseli 53 mandaty. Niektórzy z nowo wybranych europarlamentarzystów zwolnią miejsca w Sejmie. Mandaty obejmą kolejni posłowie.

 

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy wybrali 53 europosłów spośród ponad 1000 kandydatów. Koalicja Obywatelska zdobyła 21 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość – 20, Konfederacja – 6, Trzecia Droga – 3 i Lewica – 3. Pierwsza sesja plenarna nowego Parlamentu Europejskiego rozpocznie się 16 lipca w Strasburgu i potrwa do 19 lipca.

Niektórzy z nowo wybranych europosłów zwolnią miejsca w polskim Sejmie. Ich mandaty wygasną. Kolejne osoby na liście otrzymają korespondencję od Kancelarii Sejmu i muszą wyrazić zgodę na objęcie mandatu. Jeśli to uczynią mogą złożyć ślubowanie przed Sejmem.

Do Sejmu wrócą również byli posłowie. Taka sytuacja w naszym okręgu będzie dotyczyła Rafała Romanowskiego, który obejmie mandat za Jacka Ozdobę. Przypomnijmy, że mieszkaniec Makowa Mazowieckiego już dwukrotnie wchodził w zastępstwie: raz do Sejmu za Łukasza Szumowskiego, a drugi raz do Parlamentu Europejskiego za Zbigniewa Kuźmiuka.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ducane
Ducane
29 dni temu

Pizdus z PiS , tfu

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
29 dni temu
Reply to  Ducane

Zaraz Cię pisowskie czopki dopadną 😅😅😅

Janek
Janek
29 dni temu

Marek,słyszałeś jak się narracja zmieniła diametralnie.
Na Polsacie mówią z koalicji że hordy Hunów atakują polsko białoruską granicę.
A całkiem niedawno mówili jak PiS rządził,że to są biedni ludzie,którzy szukają swojego miejsca na ziemi.I trzeba ich wpuścić a później się sprawdzi kim oni są.
Zresztą ty też tak tu podobnie pisałeś.
A jakie jest stanowisko twoje dzisiaj?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
29 dni temu
Reply to  Janek

Nie wiem jakie masz zdanie o tym co się dzieje na granicy.

Ja wiem, że granicy trzeba bronić. Ale jak widzę te umorusane dzieci za tym płotem to mam pewność, że się pogubiliśmy w tym wszystkim. Bo to są ludzie, tacy sami jak Ty czy ja.

Janek
Janek
29 dni temu

Ale dzisiaj rządzący mówią że niema tam dzieci ani kobiet.Że 90 % to młodzi mężczyźni w sile wieku.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
29 dni temu
Reply to  Janek

Nie słyszałem tej wypowiedzi. Ale jeśli tak mówią, to bardzo źle mówią.

Janek
Janek
29 dni temu
Reply to  Janek

I mówią że żadnego Ibrahima w rzece też nie było,że to ściema.Że Eileen też nie istniała. Była to jedna z opowieści, którą aktywiści przekazywali mediom.. Mówią że nie wiedzą o żadnym udokumentowanym przypadku śmierci dziecka na polskiej granicy.

Malwina
Malwina
29 dni temu
Reply to  Janek

Panie Marku ja się podpinam pod post pana Janka.I chcę zapytać dlaczego oni ich nie wpuszczają?Przecież byli za.Ja jestem za.Ja ich przyjmę ja ich pomieszcze nawet dwóch naraz.Od tyłu mam wejscie.Mysle że im się spodoba.Skromnie mieszkam ale jestem za.Proszę zainterweniuj tam gdzie trzeba.Malwina

Kazio
Kazio
28 dni temu

Nie bądź śmieszny z tym złym PISem. To co teraz się dzieje pod przewodnictwem Tuska i przystawek, to rozpacz dla Polski i obywateli.

romek
romek
29 dni temu
Reply to  Ducane

Kultury to Pana nikt nie nauczył?

Marcin
Marcin
29 dni temu

Kolejny specjalista. Nawet głosu nie zabierze przez całą kadencję.

Arkadiusz
Arkadiusz
29 dni temu

Należy mu się