Rafał Romanowski ponownie podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu wręczył dziś Rafałowi Romanowskiemu, nowo powołany wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Henryk Kowalczyk.

 

– Mówi się, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, a co dopiero trzy. Tylko, że ta rzeka nigdy nie jest taka sama – nie ta woda, nie ten nurt. Inaczej było w 2007, inaczej w 2015, a inaczej w 2021. Nie mogłem odmówić wicepremierowi polskiego rządu, mojego rządu, konstytucyjnemu ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Sprawy rolnictwa, sprawy polskiej wsi cały czas były i są mi bardzo bliskie. Myślę, że przez wiele lat swojej pracy udało mi się udowodnić, że sprawy ojczyzny są dla mnie bardzo ważne – skomentował mieszkający obecnie w Makowie Mazowieckim polityk.

 

Rafał Romanowski, pochodzi z Szulmierza w gminie Regimin. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku na Wydziale Nauk Politycznych (kierunek dziennikarstwo i public relations) oraz Akademii Humanistycznej w tym samym mieście (kierunek marketing i reklama). Pracował w lokalnej telewizji w Ciechanowie oraz w Polkomtelu S.A. Następnie od 2006 był doradcą Henryka Kowalczyka (wówczas sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), a także szefem jego gabinetu jako pełnomocnika rządu ds. kształtowania ustroju rolnego.

Od 13 sierpnia 2007 do 16 listopada 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym samym roku bez powodzenia kandydował do Sejmu z ostatniego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu płockim (otrzymał 3419 głosy). Od 2009 pracował w spółce prawa handlowego Stadnina Koni „Nowe Jankowice”, m.in. jako prokurent. Od 2009 był też wiceprezesem zarządu spółki z o.o. pod nazwą Grupa Hodowców Koni „Koń zimnokrwisty”.

Pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Związku Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych (od 2009 do 2017), po czym w 2018 został członkiem zarządu tej organizacji. Przewodniczył radzie Lokalnej Grupy Działania „Orzyc-Narew” (2011–2016), a w 2013 objął funkcję prezesa Stowarzyszenia Przyjazne Przedszkole w Makowie Mazowieckim.

 

19 listopada 2015 ponownie został wiceministrem rolnictwa w randze podsekretarza stanu. W wyborach w 2018 z listy PiS uzyskał mandat radnego sejmiku mazowieckiego VI kadencji. W wyborach w 2019 kandydował do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 5, zdobywając 11 420 głosów. W wyborach w tym samym roku ubiegał się również o wybór do Sejmu. W styczniu 2020 odszedł z funkcji wiceministra. W marcu tego samego roku został pełnomocnikiem ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ds. rolno-spożywczych.

 

 

ren

Źródło MRiRW, Wikipedia
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polo
Polo
26 dni temu

Gratuluję

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu

Pełnomocnik Jacka Sasina. To brzmi dumnie.

Ducane
Ducane
26 dni temu

Pisowska rodzina na swoim

michał
michał
25 dni temu

Pieniądze i Stołki.