Rafał Romanowski ponownie podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu wręczył dziś Rafałowi Romanowskiemu, nowo powołany wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Henryk Kowalczyk.

 

– Mówi się, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, a co dopiero trzy. Tylko, że ta rzeka nigdy nie jest taka sama – nie ta woda, nie ten nurt. Inaczej było w 2007, inaczej w 2015, a inaczej w 2021. Nie mogłem odmówić wicepremierowi polskiego rządu, mojego rządu, konstytucyjnemu ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Sprawy rolnictwa, sprawy polskiej wsi cały czas były i są mi bardzo bliskie. Myślę, że przez wiele lat swojej pracy udało mi się udowodnić, że sprawy ojczyzny są dla mnie bardzo ważne – skomentował mieszkający obecnie w Makowie Mazowieckim polityk.

 

Rafał Romanowski, pochodzi z Szulmierza w gminie Regimin. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku na Wydziale Nauk Politycznych (kierunek dziennikarstwo i public relations) oraz Akademii Humanistycznej w tym samym mieście (kierunek marketing i reklama). Pracował w lokalnej telewizji w Ciechanowie oraz w Polkomtelu S.A. Następnie od 2006 był doradcą Henryka Kowalczyka (wówczas sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), a także szefem jego gabinetu jako pełnomocnika rządu ds. kształtowania ustroju rolnego.

Od 13 sierpnia 2007 do 16 listopada 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym samym roku bez powodzenia kandydował do Sejmu z ostatniego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu płockim (otrzymał 3419 głosy). Od 2009 pracował w spółce prawa handlowego Stadnina Koni „Nowe Jankowice”, m.in. jako prokurent. Od 2009 był też wiceprezesem zarządu spółki z o.o. pod nazwą Grupa Hodowców Koni „Koń zimnokrwisty”.

Pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Związku Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych (od 2009 do 2017), po czym w 2018 został członkiem zarządu tej organizacji. Przewodniczył radzie Lokalnej Grupy Działania „Orzyc-Narew” (2011–2016), a w 2013 objął funkcję prezesa Stowarzyszenia Przyjazne Przedszkole w Makowie Mazowieckim.

 

19 listopada 2015 ponownie został wiceministrem rolnictwa w randze podsekretarza stanu. W wyborach w 2018 z listy PiS uzyskał mandat radnego sejmiku mazowieckiego VI kadencji. W wyborach w 2019 kandydował do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 5, zdobywając 11 420 głosów. W wyborach w tym samym roku ubiegał się również o wybór do Sejmu. W styczniu 2020 odszedł z funkcji wiceministra. W marcu tego samego roku został pełnomocnikiem ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ds. rolno-spożywczych.

 

 

ren

Źródło MRiRW, Wikipedia
Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polo
Polo
1 rok temu

Gratuluję

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Pełnomocnik Jacka Sasina. To brzmi dumnie.

Ducane
Ducane
1 rok temu

Pisowska rodzina na swoim

michał
michał
1 rok temu

Pieniądze i Stołki.