Radość. Kreatywność. Zdrowie: w Przasnyszu zainaugurowano projekt dla seniorów

We wtorek, 23 kwietnia w Klubie Seniora odbyło się spotkanie inaugurujące projekt senioralny, który będzie realizowany w Przasnyszu w najbliższym czasie.

 

W spotkaniu wzięli udział: Joanna Cieślik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu, burmistrz Łukasz Chrostowski, wiceburmistrz Łukasz Machałowski, Magdalena Doberszyc koordynatorka projektu, prowadząca zajęcia z seniorami psycholog Urszula Zgieruń, a także pracownicy MOPS Przasnysz i seniorzy.

W projekcie „Radość, Kreatywność, Zdrowie: Senior Art. na Wysokich Obrotach” – inicjatywy przasnyskiej Rady Seniorów na rzecz poprawy jakości życia seniorów” bierze udział około 40 osób. Tak jak poprzednim razem, w ramach projektu będą odbywały się warsztaty w zakresie profilaktyki, utrzymania sprawności ciała i umysłu, arteterapia, warsztaty florystyczne. Odbędzie się także wycieczka rekreacyjno – edukacyjna.

Celem projektu jest poprawa jakości życia seniorów miasta Przasnysz, w tym zwiększenie ich uczestnictwa w życiu społecznym. Projekt jest realizowany z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowsze dla Seniorów”.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments