Radny Jarosław Włodarczyk przedstawił propozycję uruchomienia komunikacji miejskiej w Przasnyszu

Jarosław Włodarczyk proponuje wynajęcie lokalnego przewoźnika i ubieganie się o środki zewnętrzne w celu utworzenia własnej bazy komunikacyjnej.

 

– Typowa komunikacja miejska musi być finansowania wyłącznie że środków własnych. Wiązałoby się to z ponoszeniem przez miasto bardzo wysokich kosztów. Jednakże możemy uruchomić ją przy minimalnych nakładach finansowych ponoszonych przez Miasto. Wystarczy uruchomić komunikację jako Przewozy Transportu Zbiorowego, które w lwiej części są finansowane przez Wojewodę. Nasza dopłata wynosiłaby od 50 groszy do 1 zł do wozokilometra – wyjaśnia radny.

Środki takie, zdaniem Jarosława Włodarczyka, można zdobyć poprzez podpisanie porozumienia z gminą Przasnysz. Wówczas początek i koniec linii autobusowej będzie znajdował się poza granicami miasta.

– Wprowadzenie karty przasnyszanina dającej ulgi osobom korzystającym z komunikacji zachęci do meldunku w Przasnyszu dużą grupę osób, które dotychczas tego obowiązku nie dopełniły. Udział Miasta w podatku dochodowym to prawie 40%.  Zatem znacząco wzrosną wpływy z podatków. Rozwiązałoby to  także problem tego, że ilość osób dokonujących opłaty za wywóz śmieci nie jest adekwatna do ilości osób je wytwarzających, czego efektem jest pokrywanie przez Miasto części kosztów gospodarowania odpadami – dodaje Jarosław Włodarczyk.

Radny wskazał, że w mieście powinna powstać więcej niż jedna linia komunikacji miejskiej. Dopiero wówczas mieszkańcy zyskaliby możliwość dojazdów do pracy, sklepów, szpitala czy szkół.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dyzio Marzyciel
Dyzio Marzyciel
1 miesiąc temu

Hahaha! Hans Chrystian jak żywy!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Raczej Carlo Collodi.

Krystyna
Krystyna
1 miesiąc temu

W Przasnyszu to potrzebna jest komunikacja ale pociągi. Do Ciechanowa, Warszawy. I straż miejska. Bo jest takie chuliganstwo ze spac spokojnie nie można. A policja sie tym zajmować nie chce lub ma za dużo zgłoszeń.
Niestety miasto nie robi nic w tym kierunku.

zły
zły
1 miesiąc temu
Reply to  Krystyna

straż miejska na miasto patologii nie wiele pomoże

Ignacy
Ignacy
1 miesiąc temu
Reply to  zły

Trzeba przestać wspierać patologię, a nie sponsorować jej wszystko ale to już zasługa jaśnie panującego nam burmistrza.

Ignacy
Ignacy
1 miesiąc temu
Reply to  Krystyna

Straż miejska to przechowalnia emerytowanych policjantów i wojskowych szukających dziury do zdechnięcia. Wystarczy w tym mieście bezsensownych wydatków z mocno zadłużonej kasy miasta.

Zorro
Zorro
1 miesiąc temu

Ja proponuję samozwańcza drużynę eliminującą chuliganów (szczególnie nocnych). Na południu polski gdzieś tam działa taka ekipa i działa skutecznie. Cicho sprytnie i bez rozgłosu.

Jarosław Stanisław Włodarczyk
Jarosław Stanisław Włodarczyk
1 miesiąc temu

PIENIĄDZE NA AUTOBUSY CZEKAJĄ, ABY JE WZIĄĆ! Po komentarzach widzę, że za zakup przez nasze Miasto autobusów o wartości 2 mln zł każdy, przeznaczając 100 tyś własnych środków jest działaniem niepotrzebnym, gdyż uruchomienie komunikacji miejskiej w Przasnyszu jest niecelowe, choć miasta o porównywalnej wielkości ją posiadają.    Chciałem tylko zauważyć, że 1,4 mld złotych na inwestycje autobusowe jest do wzięcia w II naborze wniosków w ramach inwestycji KPO E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy). Wnioski można składać do 14 czerwca 2024r. Uruchomienie komunikacji w ramach Przewozów Transportu Zbiorowego, o którą wnioskowałem pół roku temu, a ostatnio 16 maja na sesji Rady… Czytaj więcej »