Radny Chmielik: Jeśli sami nie dbamy, to ciężko wymagać od mieszkańców

W czasie ostatniej sesji Rady Miasta Przasnysz, radny Arkadiusz Chmielik zaapelował do burmistrza o uprzątnięcie działki miejskiej przy ulicy Piłsudskiego. – Jeśli sami nie dbamy, to ciężko wymagać od mieszkańców – mówił.

 

Radny Arkadiusz Chmielik do burmistrza zwrócił się w imieniu przasnyszanina.

– Miasto przejęło nieruchomość przy ulicy Piłsudskiego. Mam taką prośbę od jednego mieszkańca, by tę nieruchomość uprzątnąć i zagospodarować – mówił.

– Jako miasto sami wymagamy od mieszkańców by o nieruchomości niezamieszkałe dbali, a ta działka jest miejska i też nie jest zadbana. Jeżeli my nie będziemy swoim zachowaniem pokazywać, że o takie nieruchomości warto dbać, to ciężko będzie od innych tego wymagać – kontynuował.

 

Prośbę radnego Chmielika poparła przewodnicząca rady Krystyna Sawicka. Odpowiedział na nią  burmistrz Łukasz Chrostowski.

– Rzeczywiście miasto Przasnysz jest właścicielem nieruchomości, mamy na nią jakiś pomysł, czekamy na uruchomienie nowej perspektywy unijnej i wtedy będziemy mogli wnioskować o środki zewnętrzne. Na pewno będziemy chcieli zburzyć tę nieruchomość, bo ona nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Ale prośba jak najbardziej zasadna, mamy odpowiednie spółki żeby tą zieleń ogarnąć i sprzątnąć  – stwierdził.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dbaj o porządek
Dbaj o porządek
1 miesiąc temu

Panie burmistrzu. Niech pan zejdzie na ziemię. Unia Europejska da panu pieniądze na uprzątnięcie miejskiego bałaganu? Ośmiesza pan siebie i urząd, który pan piastuje.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Czytaj ze zrozumieniem.

Ona
Ona
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie obstaj za burmistrzem ,prawda w oczy kole że brud w mieście

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Ona

Haha za Tym Nieudacznikiem?

nie
nie
1 miesiąc temu

Czytanie ze zrozumieniem.
Czekają na środki zewnętrzne, by zrealizować swój pomysł na ten teren.
Teren natomiast będzie uprzątnięty przez służby miejskie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Zacznij Pan uczestniczyć w sesjach a dopiero później się wymądrzać

Ona
Ona
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie trzeba uczestniczyć wystarczy obejrzeć, a prawo wypowiedzi, każdy ma,i jesli nie ma klapek na oczach to widzieć i słyszy co się dzieje w tym mieście, a nie dzieje się nicdopiero jak ktoś zwróci uwagę to zaczyna się problem

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Ona

Podpisuj sie stara chrostowskiego🤣