Radni powiatu przasnyskiego solidarni z polskimi służbami strzegącymi granicy

Radni powiatu przasnyskiego, 10 listopada jednogłośnie przyjęli stanowisko w sprawie wyrażenia solidarności z polskimi służbami, w szczególności z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Wojska i Policji, strzegącymi granicy polsko – białoruskiej.

 

Rada Powiatu Przasnyskiego, w obliczu bezprecedensowego w swej skali ataku hybrydowego na wschodnią granicę Polski, wyraża swoją solidarność z polskimi służbami, w  szczególności  z  funkcjonariuszami  Straży  Granicznej,  Wojska  i  Policji,  strzegącymi granicy polsko – białoruskiej – napisano w stanowisku.

 

Wykorzystanie migrantów jako „żywych tarcz”, w połączeniu z działaniami dezinformacyjnymi  jest   niehumanitarne   i   obliczone   na   zdestabilizowanie   sytuacji w regionie i wywarcie presji nie tylko na Polskę, ale na całą Unię Europejską. W obliczu tego wyzwania, dzisiaj fundamentalnego z punktu widzenia naszego kraju, dzielące nas różnice polityczne muszą zejść na plan dalszy, a naszym obowiązkiem jest wsparcie działań służb stojących na straży  bezpieczeństwa Polski – czytamy.

Stanowisko przyjęto jednogłośnie.

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tymek
Tymek
1 rok temu

Na filmikach w telewizji to widać tylko ze to policja odpiera ataki na polską granicę. Wojsko? Wojsko to widać na filmach w wioskach dalej od samej linii granicy . Także solidarni z Policją.

Ewa
Ewa
1 rok temu

I ja, jako mieszkanka powiatu przasnyskiego wyrażam swoją solidarność z polskimi służbami:Strażą Graniczną, Wojskiem i Policją, strzegącymi granicy polsko – białoruskiej. Dużo zdrowia i sił Mundurowi!

Paweł
Paweł
1 rok temu

Ale po co ta uchwała, żeby się pokazać? Nie ma ważniejszych rzeczy w naszym powiecie? Obecny zarząd z ćwierćinteligentem Bieńkowskim na czele to jest żenada jakich mało.

Mika
Mika
1 rok temu
Reply to  Paweł

Lepsze takie zajęcie stanowiska w tej sprawie niż wypowiedź Kurdej-Szatan z wyzwiskami i oskarżeniami w kierunku służb.