Radni poparli zwiększenie budżetu na budowę odkrytej pływalni w Przasnyszu

W środę, 20 kwietnia 2022 r. w czasie sesji rady powiatu przasnyskiego radni wyrazili poparcie dla zwiększenia puli środków na budowę kompleksu basenów odkrytych w Przasnyszu. Najniższa cena zaproponowana przez oferenta znacznie przekroczyła budżet zaplanowany na zadanie.

 

Powiat Przasnyski planuje budowę letnich basenów przy Zespole Szkół Powiatowych. W pierwszym przetargu nie zgłosił się żaden oferent, dlatego starostwo rozpisało kolejny konkurs.

Do drugiego przetargu przystąpiły dwie firmy, jednak ich oferty znacznie przekroczyły zaplanowaną na inwestycję kwotę. Najniższa z propozycji, należąca do firmy Rembud z Przasnysza opiewa​ na​ 9.227.224,44 zł. Aby jej sprostać, konieczna była pozytywna decyzja Zarządu oraz uzyskanie większości głosów w Radzie Powiatu, co do zwiększenia budżetu na to zadanie.

Podczas dzisiejszej sesji radni większością głosów zaakceptowali zmiany w budżecie (za było 15 radnych, 2 – Zenon Szczepankowski i Krzysztof Nieliwodzki wstrzymało się od głosu). Przypomnijmy, że pierwotnie na budowę kompleksu basenów w uchwale budżetowej Powiatu Przasnyskiego na 2022 r. zabezpieczono sumę 3 808 640,12 zł.

 

Zamówienie obejmuje budowę basenu, przeznaczonego dla dzieci o powierzchni lustra wody 10 x 10 metrów i głębokości 0,6 m, basenu dla młodzieży i dorosłych o wymiarach 12 × 20 m i głębokości 1,2 m, basenu dla dorosłych o wymiarach lustra wody 12 x 20 m i głębokości 1,5 m oraz wodnego placu zabaw z minimum pięcioma atrakcjami. Wokół basenów będą znajdować się drewniane pomosty, a przy nich brodziki do płukania stóp i prysznice.

Częścią kompleksu będzie także budynek zaplecza socjalnego wraz z kasą i przebieralniami, dwa budynki techniczne, elementy małej architektury, wiata przeciwsłoneczna, zjeżdżalnia rodzinna i zjeżdżalnia kamikadze wraz z hamownią oraz infrastruktura komunikacyjna – informuje starostwo.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 rok temu

Powiedzmy sobie szczerze odkryty basen to wyrzucanie pieniędzy w tzw. błoto. Dlaczego? Taki basen funkcjonuje 3-4 miesiące, to się nigdy nie zwróci, to się nie opłaca. Kryty basen , oczywiście pełnowymiarowy może na siebie zarabiać. Tak samo byłoby z lodowiskiem gdyby ktoś odpowiedzialny za projekt i realizację gafy nie walnął .ale winnych nie ma. Ale wróćmy do basenu, to tylko po to by pokazać że coś się robi. Starosta chce pokazać że obiecał i dotrzymał słowa. Ale czy na takim kompielisku nam zależy aż tak jesteśmy zdeterminowani? Starosta wiele obiecywał więc skoro z tych obietnic wiele nie spełnił to chociaż… Czytaj więcej »

miksererk
miksererk
1 rok temu
Reply to  Janusz

Dokładnie, problem w tym że oni nie mają tych pieniędzy więc pójdą obligacje kolejne. To samo Chrostowski z Domem Kultury. Za rok wybory i oni wiedzą, że muszą w końcu coś zrobić bo inaczej ludzie ich spuszczą w sedesie. Nie patrzą, że dług aż kipi

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

10 baniek za sadzawki, które będą używane maks 4 miesiące w roku? Do tego koszt utrzymania, bo raczej na siebie to nie zarobi. Trochę grubo. No ale najwyraźniej nas stać. Miały być baseny, wiec będą baseny. Wstęgę się przetnie, fotki na FB się strzeli i jakoś to będzie.

Konował
Konował
1 rok temu

Ale za to emdek będzie. A baseny całkiem niezłe są w okolicy.

Kasiaalbonie
Kasiaalbonie
1 rok temu
Reply to  Konował

Weź się odczep od tego MDK wreszcie, jeszcze nie ogłosiłeś oficjalnie, że ani Ty, ani Twoja rodzina nigdy nie pójdziecie do MDK -śmiało. Ani do kina, ani nigdy na nic innego – śmiało ! A tak przy okazji : Radio Rekord 2022-04-07 07:29″Po 25 latach istnienia Nasielskiego Ośrodka Kultury budynek z 1956r. w którym instytucja się znajduje, doczeka się przebudowy i rozbudowy (teraz wygląda jak na fotografiach w galerii poniżej). Część inwestycji sfinansuje samorząd Mazowsza. W miniony wtorek podpisano dokumenty w tej sprawie. Placówka powiększy się o nowy 4-piętrowy budynek oraz dodatkową kondygnację nad istniejącą częścią.  – Dzięki temu, że uzyskamy dodatkową kondygnację… Czytaj więcej »

Jan
Jan
1 rok temu

W ten sposób to już coraz mniejsze szanse na budowę krytej pływalni, która może byłaby trzykrotnie droższa w budowie ale otwarta cały rok a nie tylko trzy miesiące.

Kalar
Kalar
1 rok temu

Bez sensu bicie piany, po co komu te odkryte dziadostwo.. lepiej zbierać przez kolejne 10 lat i zabezpieczsc środki na kryty basen

Elf
Elf
1 rok temu

Gdy się szlachta bawi koszta się nie liczą! Kolejny dowód na to, że dla Pis-u ekonomia ze zdrowym rozsądkiem w parze nie idą. Trzy miesiące wątpliwej przyjemności w roku, koszt conamniej 3 krotnie wyższy od założonego pierwotnie, ale ważne, że w TVP- info pokażą.

Ala
Ala
1 rok temu
Reply to  Elf

Oni by chcieli w TVP info. A jak zawsze trafią do TVP3 której nikt nie ogląda 🙂

michał
michał
1 rok temu

Jako dziecko jeździłem ze starym nad zalew w Karwaczu. Tam nauczyłem się pływać. Teraz zalew nikogo nie interesuje. Przed wyborami w 2018 r. o jego przebudowie bąknął Bieńkowski, ale już zapomniał. Może za rok sobie przypomni, bo będą kolejne wybory.

Janusz
Janusz
1 rok temu
Reply to  michał

Michał zapomnij o Karwaczu, bo jeśli będzie sezonowy basen odkryty to nikt nie będzie ładował pieniędzy w oczyszczanie zalewu . Tak naprawdę to działka pani wójt, ale ona nie musi się obawiać wyborów bo jej fucha jest niezagrożona. Pani wójt nie ma konkurencji.

Benek
Benek
1 rok temu

A jak nie spuszczą wody na zimę to będziemy mieli dwa lodowiska. Dwa a w Chorzelach żadnego. Jak to ładnie brzmi nieprawdaż. A tak poważnie ile tych obietnic już było. Oj włodarze włodarze myślcie.

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

Były Starosta się wstrzymał ale najchętniej byłby za, jak większość, tylko jakby to wyglądało. A przecież jak w Przasnyszu będzie taki badziew to i tak ludzie chcąc popływać pojadą i zapłacą w Chorzelach.

Replay
Replay
1 rok temu

Teraz przypatrzmy sie kosztom ofert w porowaniu do zachodu. Te z ofert wydaja sie byc trzy razy drozej niz na zachodzie .„The average cost of installing an in-ground pool is between $35,380 and $65,389, with a median Miami pool installation cost average of $49,634. The size of your pool, it’s location, and the type of materials used will all affect the final cost.” Cytat ze strony nizej. ww.olympusinsurance.com/how-much-does-it-cost-to-install-a-residential-pool-in-florida/ Czyli zwykly maly prywatny basen na poludniu stanow to okolo 5o tysiecy dolcow zapewne okolo 10 thousand gallon-galonow przydomowy o wymiarach 15 ft x 30 ft Ovalny (ok. 5 metrow x 10… Czytaj więcej »