Radni gminy Krzynowłoga Mała za budową ronda. Wystosowali petycję

Radni Gminy Krzynowłoga Mała, podczas sesji, która odbyła się 2 sierpnia, wystosowali petycję do Rady Powiatu Przasnyskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie w sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 616 (ul. Mławska) z drogą powiatową Mchowo – Janowo.

 

Powodem reakcji radnych była duża częstotliwość zdarzeń drogowych, niekiedy tragicznych w skutkach, na wspomnianej trasie.

– Skrzyżowanie usytuowane jest na łuku drogi wojewódzkiej, co wpływa na bardzo ograniczoną widoczność dla wyjeżdżających z drogi powiatowej od strony południowej. Słabą widoczność zawęża jeszcze bardziej zlokalizowane ogrodzenie bezpośrednio przylegające do granicy pasa drogi – zwrócili uwagę w swej petycji radni.

 

– Istniejące oznakowanie skrzyżowania znakami stop, ograniczenia prędkości, czy znaki poziome na jezdni nie wystarczają dla zapewnienia bezpieczeństwa, zdrowia i życia użytkowników ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu tym dochodzi bowiem do wielu zdarzeń drogowych, w tym śmiertelnych. Tylko w lipcu 2021 doszło do trzech groźnych wypadków – czytamy.

Według radnych gminnych, budowa ronda jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, które poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.

 

j.b.

 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Może ktoś podeślę radnym link do filmiku z tym wariatem, co się wybił na rondzie w powietrze i przeleciał jakieś 40 metrów. Lądowanie telemarkiem w ogródku jakiegoś pechowca.

Dopóki nie będzie radykalnej podwyżki kar za piractwo sytuacji nie uratuje nawet wiadukt na tej trasie.

ANDRZEJ
ANDRZEJ
1 miesiąc temu

Wiadukt i bezkolizyjne skrzyżowanie rozwiązałoby chyba sytuację .

Que
Que
1 miesiąc temu

Ta petycja to chyba sztuka dla sztuki. Co tu zrobić, żeby pokazać, że coś się robi, ale się nie narobić. Wy się zajmijcie lepiej swoimi drogami gminnymi dziurawymi.

Konował
Konował
1 miesiąc temu

Bardzo dobry pomysł.
Jeśli gdzieś są wypadki, to trzeba coś zmieniać.
Popieram, życie ludzkie jest bezcenne.

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Na gminnych drogach nie będzie wypadków nikt nie przyspieszy takie dziury