Radni dołożyli kolejne pieniądze na przebudowę Miejskiego Domu Kultury. Burmistrz: jesteśmy już zmęczeni sagą pod nazwą „remont MDK-u”

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta Przasnysz zwiększyła plan wydatków majątkowych o kwotę 930 tys. zł z przeznaczeniem na dotację celową na dofinansowanie przebudowy Miejskiego Domu Kultury.

 

Zwiększenie kwoty było niezbędne w związku z rozstrzygnięciami przetargowymi. Przypomnijmy, że do drugiego przetargu na przebudowę budynku stanęła jedna firma – RemBud z Przasnysza, wyceniając prace na ok. 16 mln 840 tys. zł. Miasto Przasnysz tymczasem zamierzało na remont przeznaczyć 16 mln zł.

Radni zgodzili się na zwiększenie kwoty na przebudowę Miejskiego Domu Kultury, jednak nie jednogłośnie. Część radnych wstrzymała się od głosu, niektórzy byli przeciw. „Za” głosowało 8 radnych.

Głos w sprawie zabrał radny Arkadiusz Chmielik, który konsekwentnie przypomina, że choć osobiście widzi potrzebę remontu i jest za inwestycją, to wolałby, by ta była realizowana ze środków zewnętrznych, nie zaś z własnych.

– Chciałbym zwrócić uwagę, że znowu zwiększamy pulę na remont o prawie 1 mln zł. Inwestycja jest bardzo potrzebna, budynek wymaga remontu, ale po raz kolejny chcę powiedzieć, że miasta na tę inwestycję nie stać. Przy obecnym zadłużeniu dokładanie takich środków z miejskiej kasy moim zdaniem nie jest zbyt dobrym pomysłem – stwierdził.

 

Ripostował radny Czaplicki, który stwierdził, że środków o „ten” milion nie trzeba byłoby zwiększać, gdyby radni z koalicji PiS i PPP zgodzili się na zwiększenie środków w październiku (wówczas oferta wykonawcy wynosiła niecałe 16 mln zł – red.) – Dziś mamy ofertę wyższą i droższą – odpowiedział.

Radnego poparł Piotr Kołakowski, który stwierdził, że budynek jest w tak dramatycznym stanie, że dla zapewnienia bezpieczeństwa, nie można już czekać dłużej z jego remontem.

– Myślę, że jesteśmy już zmęczeni sagą pod nazwą „remont MDK-u”. Argumenty padają takie same, wzajemnie się już nie przekonamy. Myślę, że wkrótce będę mógł powiedzieć, że udało nam się umowę historyczną podpisać – skomentował dyskusję burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
miska ryżu
miska ryżu
2 lat temu

17 mln – 4 mln = 13 mln

tyle brakuje do inwestycji i o tyle zwiększy się dług Przasnysza, który w tym momencie i tak już szybuje.

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  miska ryżu

Czemu taka arytmetyka?

Nareszcie
Nareszcie
2 lat temu
Reply to  Marek

Bo tylko tyle jest gotówki. Te 13 milionów nie pozyskane jest

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Nareszcie

Gdyby radni pierwotnie przegłosowali remont to miasto by nie musiało o kolejny milion się zadłużać…efekt domina zadziałał…życzę powodzenia w realizacji inwestycji i trzymam kciuki

miska ryżu
miska ryżu
2 lat temu
Reply to  Marek

ale co to by zmnieniło ? Wtedy jak i teraz tez nie mieli pieniędzy na remont

Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  Marek

Mogli nie głosować drugi raz. Problemu by nie było.

was85
was85
2 lat temu
Reply to  Marek

Gdyby radni wraz z burmistrzem pomyśleli.. To by rozpisano przetarg na konieczny, niezbędny remont – żeby budynek dalej nie przeciekał, nie łapał wilgoci, a może i na wymianę starych i śmierdzących siedzeń. Tyle. Pieniędzy by starczyło. Zamiast zadłużać się w tak trudnym czasie wzrastających cen materiałów na generalny remont z przebudową i modernizacją, dostosowaniem do kina i Bóg wie jeszcze czego.. A radny Czaplicki to jest znany człowiek ekipy byłego starosty Zenona, która uwielbiała rozpiep**** pieniądze na prawo i lewo – basen na skraju powiatu, inkubator przedsiębiorczości jeszcze dalej..

Jacek Mariusz
Jacek Mariusz
2 lat temu
Reply to  was85

Albo na krzaki na rondzie przy szpitalu za kilkadziesiąt tysięcy zlotych

G.K
G.K
2 lat temu

Jeszcze raz ! A jak ! Z linkiem ! Forum UM wypowiedzi z sierpnia 2013 r http:// www. przasnysz. um. gov. pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=472 Pytania dot. planowanych inweswtycji W ostatnim czasie słychać było o planach remontu MDK – na kiedy zaplanowano rozpoczęcie i zakończenie tej inwestycji? Odpowiedź (chyba na pewno) burmistrza Trochimiuka Burmistrz „Nie możemy dzisiaj mówić o terminie rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Remont MDK, to bardzo kosztowna inwestycja. Żeby ją wykonać musimy pozyskać środki zewnętrzne. Czekamy na sprzyjające warunki, żeby je pozyskać. Na razie otrzymaliśmy dofinansowanie do opracowania dokumentacji i taką dokumentację już wykonaliśmy. Oceniam, że gdybyśmy rozpoczęli remont MDK w… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr
2 lat temu

Za parę miesięcy burmistrz bedzie cieszył się z podpisania jak to jest powiedziane w artykule historycznej umowy. Nawet jeśli umowa na remont MDK-u zostanie podpisana to jest pewne że koszty jeszcze wzrosną. Bo zanim rozpocznie się budowa to znowu ceny pójdą w górę A I jeszcze wyjdą koszty ukryte. Bo to że teraz jest 16 milionów to za rok może być 18. I z nowu będą pożyczać pieniądze? To droga do nikad. Lepsza byłaby budowa nowego MDK-u.

Ada
Ada
2 lat temu

A dlaczego nie można pozyskać pieniędzy z zewnątrz? Tyle osób w UM pracuje i mogłoby się tym zająć. Napisać projekt i pozyskać pieniądze jak to sie dzieje w wielu miastach. Pewniw ze remont MDK jest potrzebny ale trzeba szukac pieniędzy a nie zadlyzac znowu miasto…

Damian
Damian
2 lat temu
Reply to  Ada

Budynek jest MDK a nie miasta. Dlaczego urzędnicy mają wszystko robić za kilkanaście osób pracujących w MDK?

was85
was85
2 lat temu
Reply to  Damian

Kilkanaście osób to chyba z paniami sprzątającymi. Ty myślisz że ile tam osób przy biurkach pracuje? W Urzędzie Miasta jest „wydział inwestycji, rozwoju i pozyskiwania środków zewnętrznych”. A MDK to jednostka organizacyjna miasta, więc dlaczego ma nie być objęta działalnością tego wydziału?

Last edited 2 lat temu by was85
Antonka
Antonka
2 lat temu
Reply to  Ada

Już pani dyrektorka próbowała pozyskać pieniądze kiedyś było o tym pisane 😀 proszę poszukać

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Antonka

I pozyskana.. było o tym pisane