Rada powiatu przasnyskiego zdecydowała o przekazaniu 700 tys. zł na remont Miejskiego Domu Kultury. Co z zapowiadanym milionem?

Rada Powiatu Przasnyskiego w czasie ostatniej sesji zdecydowała o udzieleniu pomocy finansowej Miastu Przasnysz na remont Miejskiego Domu Kultury. Kwota, którą przekazał samorząd to 700 tys. zł. Ponieważ według wcześniejszych zapowiedzi pomoc powiatu miała wynosić dokładnie 1 milion złotych zapytaliśmy o powody zmniejszenia kwoty.

 

Od kwietnia 2022 roku trwają prace remontowe w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. Koszt inwestycji oszacowano na blisko 17 mln zł. Na inwestycję miasto pozyskało 4 miliony złotych z Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przekazanie 1 mln zapowiedziało także Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. W czasie marcowej sesji rady powiatu przasnyskiego w projekcie uchwały znalazła się jednak nieco mniejsza kwota – 700 tys. zł. Co zatem z pozostałą częścią?

– Pomoc finansowa, o której mowa, w wysokości 700 tys. zł zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Przasnyskiego w 2023 roku. Pozostałe 300 tys. zł przekażemy w przyszłym roku – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu i dodaje, że taki podział środków został uzgodniony z burmistrzem Przasnysza.

 

Czy zatem przekazanie części środków w przyszłym roku oznacza, że remont Miejskiego Domu Kultury się wydłuży (przypomnijmy, że pierwotnie inwestycja miała zakończyć się przed końcem 2023 roku)?

Do sprawy otrzymania w tym roku zmniejszonej kwoty odniósł się wiceburmistrz Przasnysza Łukasz Machałowski.

– Taka jest decyzja Pana Starosty i Zarządu. W tym roku mamy otrzymać 700 tys. złotych. Wypłata w tym roku mniejszej kwoty niż zakładany milion, nie będzie miała wpływu na opóźnienie w realizacji inwestycji. Zakładamy, że termin realizacji MDK może się wydłużyć, co ma związek z charakterem zabytkowym całej inwestycji – stwierdził.

Przypomnijmy, że w wyremontowanym budynku MDK znajdować się będzie nowoczesna sala kinowo – teatralna na ok. 230 osób z zapleczem scenicznym. Posadzka sali zostanie podniesiona i wykonana zostanie pochylnia poprawiająca widoczność. Na tym samym piętrze znajdziemy też reprezentacyjny hol i miejsce na minibar, małą gastronomię czy kawiarenkę.

 

Na pierwszym piętrze pojawi się foyer na cele wystawiennicze. Nie zabraknie  pomieszczenia do prób instrumentalnych, wygłuszonej akustycznie sali, która znajdować się będzie pod pochylnią sali widowiskowej.

W poziomie parteru zaprojektowano reprezentacyjną salę kolumnową z przeszkleniami, która posłuży organizacji spotkań i konferencji. Ponadto na parterze znajdować się będą sale zainteresowań: sale zajęć, ognisko muzyczne, pracownia plastyczna Batiku Mamut i szatnia. W zachodniej części MDK zaprojektowane są pomieszczenia administracji.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kłocciesiedalej
kłocciesiedalej
1 rok temu

Wspaniały starosta nie ma co.
Milion toż to szok.
A budowa sali koncertowej z kinem 3D, miała kosztować około 8 mln.
Zatem nie ma sali koncertowej, na kino wciąż czekamy.
8 milionów nie wydane, a starosta Bieńkowski w wywiadach radiowych chwali się JEDNYM MILIONEM Z OŚMIU przekazanym na MDK, a teraz się okazuje, że nawet tego JEDNEGO MILIONA Z OŚMIU nie da normalnie.
Normalnie toż to szok.

kłocciesiedalej
kłocciesiedalej
1 rok temu

Zresztą wcale mnie to nie dziwi. Podam wam link do kanału starosty na you tube. Filmik nagrany 8 lat temu, gdy Bieńkowski był opozycyjnym radnym powiatowym, w opozycji do Szczepankowskiego. 8 lat temu, nie było jeszcze lodowiska w Przasnyszu. Ówczesny radny Bieńkowski przeciwnik polityczny Szczepankowskiego, nagrał filmik na odkrytym lodowisku w Ciechanowie. Stwierdził wtedy ( 8 lat temu), że takie lodowisko kosztuje 700 tyś. i jest to jak jeden do stu dla finansów budżetu przasnyskiego ( wtedy 70 mln) – czyli 1 %. 8 lat temu Bieńkowski stwierdził, że przasnyszan stań na taki obiekt ( lodowisko odkryte, zależne od pogody)… Czytaj więcej »

kłocciesiedalej
kłocciesiedalej
1 rok temu

Pewnie dlatego Bieńkowski jest taki racjonalny w tym wydawaniu pieniędzy, bo już po cichu oddali pieniądze za niedokończenie obwodnicy – cytując byłego Starostę Szczepankowskiego ( jego komentarz, z jego profilu)
Na wczorajszej sesji okazało się, że pieniądze na dokończenie obwodnicy zostały już oddane w ubiegłym roku, o czym rada powiatu nie została poinformowana.”

nie
nie
1 rok temu

Miasto dało milion na baseny odkryte. Powiat miał dać milion na MDK. Wyszło by na zero – nikt nikomu nic nie dał, ale w wywiadach radiowych każdy brylował.
Wyszło, że miasto dało milion na baseny, a powiat dał 700 tyś na MDK
XD
Miasto zostało wyd@mane na 300 tyś 🙂

Wierząca
Wierząca
1 rok temu
Reply to  nie

Starosta miał dać milion i „dotrzyma słowa”. Słowo katolika jest święte zobaczycie ze będzie milion.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Jako mieszkaniec Przasnysza domagam się dotrzymania słowa i Dania miliona w tym roku!!!!!! Przecież było „nareszcie z Przasnysza starosta „ czy jakoś tak..

Kris
Kris
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Forse mają na swoje głupoty..przyjẹcia koncerty jedzenie razem z Panią opieki spojecznej..a Przasnysz wiocha jest ..🤑

Piotr
Piotr
1 rok temu

Termin realizacji inwestycji na pewno się wydłuży. Proszę spytać Pana wiceburmistrza czemu ekipa budowlana zeszła z placu budowy. Od kilku tygodni nie ma żadnych prac ani wewnątrz ani w środku. Nic sie nie dzieje. Po prostu miasto nie ma kasy na dokończenie tej inwestycji i zasłania się, że niby zwłoka „ma związek z charakterem zabytkowym całej inwestycji”.

Budowlaniec
Budowlaniec
1 rok temu
Reply to  Piotr

Pracujemy w środku !

BOB
BOB
1 rok temu
Reply to  Budowlaniec

Potwierdzam;)

Krid
Krid
1 rok temu
Reply to  BOB

Drugi kłamczuch..ŝwinistwo…kłamczuchy ..

Krid
Krid
1 rok temu
Reply to  Budowlaniec

A kto widzi kłamstwo Budowlaniec ??????

Marian
Marian
1 rok temu
Reply to  Piotr

Rembud zwiał z budowy? Kasa się skończyła? Może warto zapytać Rembudu.

Radny
Radny
1 rok temu
Reply to  Marian

Nie zwiał. Trolle działają po prostu w internecie.

Jarek
Jarek
1 rok temu

Dziś na sesji Rady Miejskiej radny miejski Sławomir Czaplicki merytorycznie, w samo sedno odniósł się do tej sytuacji i obnażył te całe „pomaganie” Powiatu. Gdyby był na niej Pan Bieńkowski, byłby bez szans z tą argumentacją.