PUP Przasnysz pomoże zostać barmanem, kelnerem lub baristą

Przasnyski Urząd Pracy prowadzi nabór na szkolenia z zakresu barmaństwa, kelnerstwa i baristy. Będą trwały dwa miesiące. Przeszkolonych zostanie 10 osób.

 

Powiatowy Urząd Pracy w Przasnyszu realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 – „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie przasnyskim (IV)”. W jego ramach odbędzie się szkolenie dla barmana – kelnera – baristy. Ogłoszono już nabór osób chętnych do wzięcia w nim udziału. Jest tylko 10 miejsc.

 

– Szkolenie przeznaczone jest dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Przasnyszu spełniający takie kryteria, jak wiek18-29 lat i wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe – poinformował Powiatowy Urząd Pracy w Przasnyszu.

Dzięki udziałowi w projekcie jego uczestnicy zdobędą odpowiednią wiedzę, która pomoże im w znalezieniu ciekawej pracy.

– Dzięki temu intensywnemu szkoleniu każdy zdobędzie wiedzę z zakresu barmaństwa, połączoną z ważnymi umiejętnościami baristy oraz pozna zasady klasycznego kelnerstwa wymagane w lokalach gastronomicznych. Szkolenie zakończy się egzaminem wewnętrznym, dotyczącym każdego z bloków tematycznych zorganizowanym w ostatnim dniu szkolenia. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia – dodaje PUP w Przasnyszu.

 

Szkolenie przewiduje trzy bloki. Pierwszy z nich, dotyczący barmana to zdobycie wiedzy z zakresu miksologii, zasad profesjonalnej degustacji, oceny alkoholi oraz charakterystyki metod przygotowywania koktajli i  przyrządzania shotów warstwowych różnymi metodami. Dodatkowo uczestnicy nauczą się podawać płonący likier i przyrządzać drinki na bazie win musujących. W drugim bloku przewidziana jest nauka z zakresu wyglądu i prezentacji kelnera, a także technik nakrywania i dekorowania stołów, przenoszenia tac i zastawy stołowej oraz przebiegu obsługi, podawania różnego rodzaju alkoholi.

Ciekawy jest także blok trzeci, który dotyczy baristy. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę z zakresu historii kawy, organizacji miejsca pracy, a także jak przyrządzić prawidłowo espresso, mleko oraz latte.

Zajęcia projektowe będą się odbywać w miesiącach wrzesień i październik.

 

j.b.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments