
Punkty pomocy prawnej w powiecie przasnyskim wznowiły działalność stacjonarną.
Powrót do pracy stacjonarnej punktów pomocy prawnej w powiecie przasnyskim nastąpił 1 lutego.
W powiecie przasnyskim funkcjonują dwa takie punkty. Pierwszy, prowadzony przez Fundację „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” z Olsztyna zlokalizowany jest w budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu przy ul. św. St. Kostki 5, pokój numer 31 (parter). Czynny jest w każdy dzień roboczy w godzinach od 8.00 do 12.00. W punkcie udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskiego i nieodpłatna mediacja.
Drugi punkt prowadzony przez radcę prawnego wskazanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie i adwokata wskazanego przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie, jest otwarty w poniedziałki, wtorki i środy – w godz. od 9.00 do 13.00 w budynku Miasta i Gminy Chorzele, przy ul. Stanisława Komosińskiego 1, zaś w czwartki i piątki – w godz. od 9.00 do 13.00 w budynku Urzędu Gminy w Jednorożcu, przy ul. Plac św. Floriana 1.
By umówić się na wizytę w celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy:
- zadzwonić pod numer telefonu: +48 (029) 7522270 213 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu),
lub
- za rejestrować się elektronicznie pod adresem: https://np.ms.gpl/zapisy.
ren
Obet „Prezenterka pogody zwolniona z TVP za… wystąpienie na wizji z serduszkiem WOŚPPatrycja Kasperczak prezentowała pogodę na antenie poznańskiej TVP przez 20 lat. „Gazeta Wyborcza” poinformowała dziś, że została zwolniona z powodu pojawienia się na antenie z serduszkiem WOŚP. Kłopoty mogą mieć także reporter Marcin Wróblewski oraz wydawczyni Barbara Kożeniewska, ponieważ w relacji z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „zabrakło” informacji o wsparciu przez Owsiaka Strajku Kobiet.”
reporterka Gazety Wyborczej skazana za naruszenie nietykalnosci funkcjonariusza Policji
WP : Jak ujawniliśmy we wtorek, w ubiegłym roku urzędnicy ministerstwa zdrowia mogli się cieszyć z dodatkowych pieniędzy. W sumie wypłacono 4 miliony 424 tysiące 656 złotych. „Średnia wypłaconych nagród w Ministerstwie Zdrowia wyniosła 6.632,67 zł na osobę. Nagrody finansowane były ze środków Ministerstwa Zdrowia oraz środków europejskich” – informował wiceminister Waldemar Kraska. Teraz okazuje się, że inne resorty w dobie koronawirusa również były hojne dla swoich urzędników. Dane na ten temat zebrał polityk Platformy Wojciech Król. Najwięcej, bo blisko 12 milionów wydała na nagrody Jadwiga Emilewicz, która do października pełniła funkcję wicepremier i minister rozwoju. W lipcu 2020 r.… Czytaj więcej »
Nie wiem co wy ćpiecie, ale wciagajcie o połowę mniej. A najlepiej wcale.