Pułtuscy policjanci pomagają Szymonkowi z Krasnego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, po raz kolejny włączyli się w licytację zorganizowaną na rzecz walki z nowotworem złośliwym 4-letniego Szymona z Krasnego.

 

– Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Rafał Kwiatkowski na licytację przekazał naszywki z VII Pokojowej Misji w Kosowie, w której osobiście brał udział. Kilkanaście osób zacięcie licytowało wystawione przedmioty. Ostatecznie zwycięzcą licytacji został również policjant z pułtuskiej komendy asp. Marcin Dulęba, który do ostatniej minuty wytrwale licytował naszywki – informuje sierż. Renata Soból z KPP Pułtusk.

Odbierając wylicytowane przedmioty z rąk komendanta insp. Jarosława Olszewskiego  oznajmił, że największą nagrodą dla niego jest niesienie pomocy innym. Cieszy się, że swoją osobą mógł wspomóc leczenie Szymonka. Wpłata z licytacji zasiliła już konto Szymonka.

 

Tymczasem Szymonek czeka na wyniki badań, które ma otrzymać przed podaniem piątej już dawki chemioterapii.  – Po czwartej chemioterapii w gardle Szymonka pojawiła się jakaś bakteria. Aktualnie przebywamy w izolatce. Synek czuje się już coraz lepiej i jeśli taki stan się utrzyma to te długo wyczekiwane badania odbędą się w poniedziałek, przed podaniem 5 dawki chemii.  Była wcześniej szansa, że lekarze puszczą Szymka na przepustkę, jednak poziom płytek krwi po prawie każdej chemii spada i konieczne jest przetoczenie krwi. Przez to odporność Szymonka jest bardzo osłabiona, dlatego musi pozostać na szpitalnym łóżku – informują rodzice Szymona.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments