Pułtuscy policjanci oddali krew dla Szymonka z Krasnego

Dużym sukcesem zakończyła się zbiórka krwi, która odbyła się w niedzielę, 19 września na ulicy Rynek w Pułtusku.

 

Wszystko za sprawą inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropla życia” z Pułtuska oraz pułtuskiej policji. Zbiórka krwi była dedykowana 4-letniemu Szymonkowi z Krasnego, który zmaga się z rakiem. Łącznie zebrano ponad 13 litrów krwi.

– Policjanci są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie – informuje sierż. Renata Soból.

 

Funkcjonariusze mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też i w niedzielę. Do akcji, oprócz policjantów, przyłączyli się okoliczni mieszkańcy. Zebrano ponad 13 litrów krwi. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zaczynambycnanie
zaczynambycnanie
1 rok temu

Wybaczcie zmianę tematu, ale pamiętacie artykuł „Polski ład” ? Miasto Przasnysz złożyło trzy wnioski ( tylko tyle można) na sumę blisko 13 mln zł. Miasto Mława złożyło swoje trzy wnioski na sumę 113 mln zł. Dziś można przeczytać, że miasto Szczytno złożyło swoje trzy wnioski na sumę ponad 70 mln zł. Czym się różnią te wnioski od naszego przasnyskiego, tym, że każdy wniosek z innego miasta jest rozpisany na kilka elementów, jak rozbudowa/remont obiektów sportowych to kilku, a nie jednego. Jeśli chodzi o budowę/remont dróg to całymi ciągami komunikacyjnymi, a nie jednej ulicy jak to jest w naszym wniosku. Oczywiście… Czytaj więcej »

kasia
kasia
1 rok temu

A co ma się ten twój komentarz do akcji policjantów dla dobra małego Szymonka, człowieku co ty piszesz tu chodzi o życie dziecka

zaczynambycnanie
zaczynambycnanie
1 rok temu
Reply to  kasia

Fakt. Jest to nietaktowne zachowanie. Przyznam się, nawet nie czytałem artykułu. Wrzuciłem automatycznie w pierwszy z góry. Zatem jeśli redakcja może, przenieść mój komentarz na pierwszy wolny – poproszę. Tutaj faktycznie być nie powinien.