Pudełko na marzenia – wernisaż wystawy za nami. Zwiedzać ją można do 30 czerwca

23 maja 2024 r. ta data na długo zostanie w pamięci przasnyskich miłośników sztuki. Tego dnia, w Muzeum Historycznym w Przasnyszu, odbył się wernisaż wystawy malarstwa przasnyskiego artysty – Romana Wierzbickiego oraz niezwykle utalentowanej Renaty Kolwicz.

 

– Wystawa nosi tytuł ,,Pudełko na marzenia”, jakże trafna nazwa na to wszystko co wczoraj mogliśmy obejrzeć w naszym muzeum. Każdy odbiorca może odebrać prace pani Renaty i pana Romana bardzo indywidualnie. Zarówno obrazy, jak i ceramika otwierają przed każdym jego własne pudełko na marzenia – relacjonuje Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

Roman Wierzbicki to przasnyski artysta, malarz, rzeźbiarz, muzyk, erudyta w swoim fachu. Jak zauważyła córka pana Romana – ,,fajny i niezwykle kolorowy człowiek, dzięki czemu żyje po wielokroć”.

Renata Kolwicz natomiast to bardzo ciepła i miła osoba, ciągle uśmiechnięta i radosna. Swoje prace tworzyła w okresie pandemii, być może dlatego wyrażają one tyle emocji, że niepodobna zmieścić ich w jednym małym pudełku.

Wystawę można zwiedzać do 30 czerwca 2024 r.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments