PSSE Przasnysz: Codziennie spływają do nas listy osób, które powinny zostać skierowane na kwarantannę. Kolejne szkoły trafiają „na zdalne”

Codziennie docierają do nas informacje o kolejnych placówkach oświatowych, w których wykryto ogniska lub pojedyncze przypadki zachorowania na koronawirusa. W Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu obecnie na kwarantannie przebywa ponad 200 osób. Przypadki zakażenia pojawiły się także w Jednorożcu.

 

Z informacji, które uzyskaliśmy od Marii Śliwińskiej, dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przasnyszu wczoraj, 16 listopada w powiecie przasnyskim było dziewięć ognisk zakażeń. Dziś wiemy, że do tej puli doszły kolejne szkoły, w Węgrze i Czernicach Borowych, gdzie zachorował uczeń i osoba z personelu. W placówce oświatowej w Jednorożcu potwierdzono 11 przypadków zachorowania na koronawirusa. Sytuacja epidemiologiczna poprawia się w Chorzelach, w Szkole Podstawowej w Bogatem oraz w przasnyskiej „Dwójce”.

 

W Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu na kwarantannie przebywa obecnie ok. 200 uczniów.

– Jeszcze nie mamy wszystkich danych z Zespołu Szkół w Przasnyszu. Codziennie spływają do nas listy osób, które powinny zostać skierowane na kwarantannę. Czekamy na dane z internatu – mówi nam Maria Śliwińska.

Skontaktowaliśmy się również z Pawłem Szczepkowskim, dyrektorem ZSP w Przasnyszu. Poinformował nas, że szkoła zdecydowała się przejść na tryb zdalny po tym jak dwa przypadki koronawirusa pojawiły się wśród kadry pedagogicznej. Nauczyciele uczą swoich przedmiotów w różnych klasach.

W szkole w ostatnich dniach odbył się też apel z okazji Święta Niepodległości oraz Święta Patrona. Jak zapewnia nasz rozmówca, wydarzenie zorganizowano zgodnie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Wszyscy mieli na sobie maseczki ochronne, a krzesła były ustawione w odpowiedniej odległości od siebie.

 

Na zdalny tok nauczania przeszło właśnie Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu.

– Są dwa przypadki zachorowania na covid-19 w liceum. Zarekomendowaliśmy, aby cała szkoła, na dwa dni przeszła w tryb zdalnego nauczania, gdyż 16 oddziałów jest na kwarantannie – dodaje Maria Śliwińska.

Hybrydowy tryb nauczania będzie obowiązywał również w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Na zdalne nauczanie od jutra przejdą dwie klasy piąte.

W dzisiejszym raporcie zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 37 przypadkach osób chorych w powiecie przasnyskim i 756 objętych kwarantanną.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zla
Zla
1 rok temu

Najgorsze jest to ze osoby zaszczepione nie trafiaja na kwarantanne i nie sa testowane! W ten sposob chodza i swiadomie zarazaja innych.
Mowia ze jest to 4 fala nie zaszczepionych, tak bo tylko nie szczepione osoby sa testowane 🤷‍♀️

Ala
Ala
1 rok temu
Reply to  Zla

Teraz większe zagrożenie stanowią zaszczepieni, bo mają pozbawione sensu przywileje. Chorują i rozsiewają. Brak logiki, potwierdzający, że nie chodzi już o dobro ludzi tylko koncernów. Jeśli zabraliby przywileje zaszczepionym to nikt nie będzie się szczepić, a przecież tyle tego zakupili, więc udają, że problemu nie widzą, a on się pogłębia.

Qwerty
Qwerty
1 rok temu
Reply to  Ala

Weźcie się wszyscy zaszczepcie i po problemie. Czy to takie trudne? Moja ciotka się nie szczepi bo twierdzi ze Bóg ja ochroni i teraz leży w Ostrołęce pod respiratorem w bardzo ciężkim stanie. 70% płuc zajętych, nie może rozmawiać tylko SMS-y pisze, nadal twierdz, ze Bóg ją ochroni…. Masakra.

Alibaba
Alibaba
1 rok temu
Reply to  Ala

Nagonka na zaszczepionych? Nieładnie. Zaszczepieni dbają o własne zdrowie. Proszę się zaszczepić a będzie mieć Pani te wszystkie „przywileje”. A gdyby wszyscy się zaszczepili, to by nie było problemów na taką skalę.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Rządzący nie robią absolutnie nic, aby zatrzymać pandemię. Boją się spadku poparcia. Ceną będzie śmierć kilkudziesięciu tysięcy osób.

Kefas
Kefas
1 rok temu

Ale ty nie musisz czekać na decyzję rządzących i już dziś stosować się do zasad lockdown’ów. Na początek nie idź do pracy a resztę miejsc opuścisz z braku środków i po problemie. Będziesz bezpieczny.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kefas

Nie widzisz problemu w tym, że w Polsce umiera zdecydowanie więcej ludzi niż w innych krajach UE?

Kefas
Kefas
1 rok temu

Oczywiście że widzę ale nie mam na to wpływu. Apel należy kierować do lekarzy aby zaczęli ludzi leczyć. Przynajmniej tak jak inne choroby układu oddechowego. Tylko tyle ale weź to wytłumacz tym naszym ekspertom. Prof Kuna przyznał, że strategia leczenia była błędna a gdyby postąpiono inaczej, zgonów byłoby kilkukrotnie mniej.

Andzeeejjj
Andzeeejjj
1 rok temu

Skoro kasa jest to i pandemia będzie

Marysia
Marysia
1 rok temu

Moja znajoma, zaszczepiona !!! opiekowała się przez tydzień matką, u której stwierdzono Cov, niestety ani ona ani jej mąż nie zostali objęci kwarantanną (na ten moment znajoma nie czuje się dobrze), dzieci oczywiście chodziły do szkoły. Z tego co wiem, klasy do której uczęszczają dzieci już mają kwarantannę.

FWD
FWD
1 rok temu

Powinno się nie zaszczepionym zakazać przebywania w przestrzeni publicznej to zachorowań było by znacznie mniej, tym bardziej, że większość zaszczepionych przechodzi covid łagodniej niż osoby nie zaszczepione. Płaskoziemcy będą nie zadowoleni 😁

FWD
FWD
1 rok temu

Osoby nie zaszczepione powinny być objęte zakazem przebywania w przestrzeni publicznej, mimo że osoby zaszczepione chorują to przechodzą covid w dużej mierze łagodniej niż nie zaszczepieni. Największy odsetek zgonów to nie zaszczepieni. Płaskoziemcy będą nie zadowoleni 😁.

FWD
FWD
1 rok temu

A najwięcej zgonów to nie covid, tylko nowotwory, choroby układu krążenia itp.

Magda
Magda
1 rok temu

Przedwczoraj 60 tysięcy ludzi na Narodowym. Wczoraj wydalono z sali sejmowej trzech posłów na za brak maseczek. Potem okazało się, że Terlecki ma covida, a siedział koło Kaczyńskiego i miał bliski kontakt z dziesiątkami posłów. Nikt nie trafił na kwarantannę.
Jeśli komuś to nie zgrzyta, to nie ma dla niego ratunku.

Wandzia
Wandzia
1 rok temu
Reply to  Magda

Jakub Kulesza jako jedyny z posłów jest na kwarantannie – jest nie zaszczepiony a był obecny na posiedzeniu Konwentu Seniorów na który na chwilę wszedł marszałek Terlecki. Siedzieli ok 5 metrów od siebie a mimo to Kuleszę posadzili na kwarantannę

FWD
FWD
1 rok temu

Spiskowe teorie nie zaszczepionych nabierają rozpędu, lepiej było się nie szczepić i teraz zrzucić winę na tych drugich.

jam
jam
1 rok temu

Polacy zachowują się jak rozzłoszczone dzieci, które na złość rodzicom odmrożą sobie uszy, bo im rodzice każą czapkę założyć. Obojętnie co, aby wbrew zaleceniom. Jak na początku szczepień trzeba było długo czekać, a Janda zaszczepiła się poza kolejnością, to było wielkie oburzenie i każdy też chciał jak najszybciej. Jak później było już pełno dostępnych terminów dla każdego chętnego to nagle „nikt mnie nie będzie zmuszał”. A w tym wszystkim brakuje zwykłego trzeźwego podejścia do tematu i przede wszystkim pokory. Znasz się na czymś? Dziel się wiedzą z innymi. Nie znasz się? To nie próbuj być mądrzejszy od specjalistów w dziedzinie.… Czytaj więcej »

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  jam

Zaufanie się zdobywa a mi jakoś trudno ufać ludziom, którzy kłamią, szydzą z innych i zamiast zajmować się tym na czym się znają udzielają wywiadów we wszystkich możliwych mediach. Lekarz jest od leczenia a jak słucham Grzesiowskiego czy Sutkowskiego, to oni niczym poza podpisywaniem aktów zgonu się nie zajmują. Ten grugi jak zaklęcie powtarza w reklamie radiowej (nawet dziś jej słuchałem), że ponad 99 % zgonów na covid, to osoby niezaszczepione, podczas gdy Niedzielski podając wczoraj dane z poprzedniego dnia, mówił że 30% zgonów stanowiły osoby w pełni zaszczepione. Mam ufać Gutowi, który na początku pandemii mówił, że zawsze najtrwalszą… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kefas

A fakty są takie, że zdaniem rządu świetnie sobie radzimy z covidem, choć w takiej na przykład Francji na covid umiera kilkadziesiąt osób dziennie, a w Polsce kilkaset…

jam
jam
1 rok temu
Reply to  Kefas

Dokładnie to napisałem. Nie słuchać polityków, a lekarze na usługach polityków mówiący to, co chcą politycy w kontekście poparcia społecznego, sami są politykami. A Grzesiowski czy Sutkowski to ponadto nawet w ogóle nie są specjalistami do wirusów.

Według mnie należy słuchać specjalistów nieuwikłanych w gierki polityczne. A ci od zawsze mówią, że szczepionki pomagają i nic tu się nie zmieniło. I ja się nie zaszczepiłem dlatego, bo mi polityce kazali, tylko dlatego że specjaliści (również ci niezależni) tak doradzają.