Przywitali wiosnę z Biblioteką Pedagogiczną w Przasnyszu

Od 13 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu odbywały się warsztaty edukacyjne dla dzieci „Przywitaj wiosnę z biblioteką”. Z atrakcyjnej oferty biblioteki skorzystało ponad 260 dzieci z kilku przasnyskich placówek edukacyjnych.

 

Ponad 260 dzieci skorzystało z wiosennej oferty Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu. W warsztatach „Przywitaj wiosnę z biblioteką” udział wzięli:

  • Przedszkole z Klasą
  • Oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 3
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Klasy I-III Szkoły Podstawowej nr 2
  • Klasy I-III Szkoły Podstawowej nr 3

Uczestnicy zajęć edukacyjnych słuchali opowiadań z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai „O zielonym groszku” oraz „O dwóch ptaszkach”.  Przedszkolaki i uczniowie wzięli udział w pogadance o wiośnie, odgadywali zagadki pogodowe oraz wyjaśniali znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”.

 

– Zwieńczeniem zajęć było stworzenie pracy plastycznej – kolorowej parasolki lub papierowego groszku. W każdych zajęciach udało nam się wykorzystać elementy czytania wrażeniowego, aktywności, zabawy i papieroplastyki. Szczegółowa fotogaleria z poszczególnych warsztatów „Przywitaj wiosnę z Biblioteką Pedagogiczną” dostępna na blogu Skarby Biblioteki www.skarby-biblioteki.blogspot.com – informuje Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments