Przyszłość w Twoich rękach – dosłownie!

Rekrutacja do wyższych uczelni na półmetku. Niezmiennie od paru lat ogromnym zainteresowaniem kandydatów na studia cieszą się kierunki medyczne i te, z zakresu nauk o zdrowiu. Wśród nich jest Fizjoterapia – jednolite studia magisterskie. Jedną z renomowanych uczelni prowadzących ten kierunek jest Warszawska Uczelnia Medyczna.

 

Fizjoterapia wciąż jednym z najpopularniejszych kierunków studiów.

Rekrutacja do wyższych uczelni na półmetku. Niezmiennie od paru lat ogromnym zainteresowaniem kandydatów na studia cieszą się kierunki medyczne i te, z zakresu nauk
o zdrowiu. Wśród nich jest Fizjoterapia – jednolite studia magisterskie. Jedną z renomowanych uczelni prowadzących ten kierunek jest Warszawska Uczelnia Medyczna.

Stawiamy na najwyższą jakość kształcenia. Zasadniczą częścią edukacji w WUMed jest praktyka. Co roku unowocześniamy pracownie do praktycznej nauki zawodów medycznych
i tych z zakresu nauk o zdrowiu, w tym pracownie do nauki fizjoterapii. To z pewnością profesja przyszłości. Dyplomowany fizjoterapeuta nie zostanie bez pracy. Żeby jak najlepiej przygotować naszych absolwentów do wykonywania zawodu, oddajemy do ich dyspozycji profesjonalnie wyposażone pracownie m.in.: kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, masażu i ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii, fizjologii wysiłku i diagnostyki funkcjonalnej, pracownie postaw ratownictwa medycznego. Studenci odbywają także praktyki i staże w
renomowanych podmiotach leczniczych w Warszawie i na terenie woj. Mazowieckiego. – mówi dr Waldemar Dębski, rektor WUMed.

dr Waldemar Dębski, rektor WUMed

 

Prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej, dodaje:

Magistrowie fizjoterapii są zatrudniani przez publiczne i niepubliczne placówki ochrony zdrowia, centra sportowe, fitness kluby, salony urody, ośrodki rehabilitacji i opieki, hospicja, zakłady pracy chronionej, warsztaty terapii zajęciowej, instytucje oświatowe, szkoły wyższe. Dyplomowani fizjoterapeuci mogą również prowadzić własne gabinety. Specjalista fizjoterapii jest potrzebny zarówno w ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, położnictwie, pulmonologii, onkologii jak i kardiologii, kardiochirurgii, stomatologii, geriatrii i medycynie paliatywnej. Szczególną grupą osób korzystających z pomocy fizjoterapeutów są wyczynowi sportowcy. Ważną społecznością, coraz częściej korzystającą ze wsparcia fizjoterapeutów są też seniorzy.

Kadra dydaktyczna Warszawskiej Uczelni Medycznej to praktycy zawodów medycznych z dorobkiem naukowym i dydaktycznym. Przekazują studentom nie tylko wiedzę ale i niezbędne w poznaniu przyszłej profesji, doświadczenie.

Zawód fizjoterapeuty bardzo dynamicznie się rozwija. Wynika to m.in. z ogromnych potrzeb społecznych. Spektrum naszego oddziaływania jest bardzo szerokie. Jesteśmy potrzebni w placówkach ściśle medycznych takich jak szpitale, kliniki, przychodnie, czy indywidualne praktyki fizjoterapeutyczne – tam spotykamy się z konkretnymi przypadkami klinicznymi. Nasze umiejętności wykorzystywane są także w miejscach związanych z aktywnością fizyczną na wielu poziomach – od zawodowych klubów sportowych, po sport amatorski, rekreacyjny. Studia na kierunku fizjoterapia otwierają wachlarz możliwości i pozwalają spełnić się zawodowo. Tylko od nas zależy w czym jako fizjoterapeuci będziemy się specjalizować. Pracujemy z drugim człowiekiem, co z jednej strony jest ogromną odpowiedzialnością za efekty leczenia, ale z drugiej daje satysfakcję, co jako fizjoterapeuta z 15-letnim stażem doceniam i traktuję jako wartość dodaną. – mówi dr Marcin Rosiński, specjalista fizjoterapii z wieloletnim doświadczeniem, autor wielu publikacji naukowych i instruktażowych, wykładowca akademickim w tym, w Warszawskiej Uczelni Medycznej.

 

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.