Przysięga wojskowa w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu

30 kwietnia na placu 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbyła się przysięga żołnierzy Służby Przygotowawczej.

 

W czasie swojego przemówienia dowódca Ośrodka płk dypl. Bogusław Postek podkreślił, że przysięga wojskowa jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez naród Polski.

– Jest także zobowiązaniem żołnierzy wobec naszego społeczeństwa. Mam ten zaszczyt, aby oficjalnie powitać was w wojskowej rodzinie. Przeszliście podstawowy okres szkolenia, który zaznajomił was z żołnierskim rzemiosłem. W mojej ocenie macie bardzo dobre predyspozycje aby stać się w niedalekiej przyszłości świetnymi żołnierzami. Nigdy nikomu nie obiecywałem, że służba wojskowa należy do łatwych, ale wiem jedno, jeśli wybierzecie tę drogę swojego rozwoju z pewnością dojdziecie do wniosku, że było warto, bo macie szansę robić w życiu to o czym inni tylko marzą…służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic… – mówił.

 

– Każdego dnia pamiętajcie o tej pasji, fascynacji i miłości do polskiego munduru, które sprawiły, że jesteście tu dziś z nami. To właśnie wasza pasja do wojska czeka, aż dogoni ją odwaga, dlatego nie wahaj się, bo jeśli czujesz, że to jest coś co powinieneś w życiu robić, to przestań marzyć i po prostu to zrób, wstąp w szeregi Wojska Polskiego i z dumą noś na ramieniu nasze narodowe barwy – dodał.

Dowódca podziękował rodzinom żołnierzy, za trud włożony w ich wychowanie, za codzienny wysiłek, włożony we wpajanie najważniejszych wartości, jakimi są: Bóg, Honor i Ojczyzna.

W imieniu żołnierzy Służby Przygotowawczej głos zabrał szer. elew. Mateusz Duda, który w imieniu kolegów stwierdził, że „Przysięga Wojskowa byłą dla nich momentem szczególnym, a także życiową przygodą w czasie której każdy z nich oddał Ojczyźnie małą cząstkę siebie…”

Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar dostąpili: szer. elew. Kamil Dominik Romanowski, szer. elew Marcin Ostrowski, szer. elew. Łukasz Kałędek oraz szer. elew. Artur Surgał. W czasie uroczystej zbiórki Dowódca Ośrodka wręczył wyróżniającym się żołnierzom kompanii szkolnej odznaki pamiątkowe 2. ORel oraz żołnierzom służby przygotowawczej listy gratulacyjne. Za osiąganie wysokich wyników w czasie szkolenia oraz wzorową dyscyplinę wyróżnieni zostali: szer. elew. Przemysław Biegaj, szer. elew. Sebastian Dąbrowski, szer. elew. Grzegorz Mikulski oraz szer. elew. Mateusz Duda.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
21 dni temu

Wszystko rozumiem, ale czy tych ludzi trzeba upokarzać i obcinać na łyso. Jaki regulamin to przewiduje. w czasach tkz. komuny za taką fryzurę można było trafić na dołek.

Artur
Artur
20 dni temu
Reply to  Krzysiek

Nawet ja z wadą wzroku widzę, są tam różne fryzury tylko bardzo krótkie, jednego łysego widziałem. Wojsko na wojnie nie ma łazienek w okopach, a wszy, pluskwy i pchły lubią długie modne fryzury. Czas uczyć ludzi a tym bardziej żołnierzy życia bez luksusów, to bardzo pomoże przetrwać. Pozdrawiam

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
20 dni temu
Reply to  Artur

W takim razie dlaczego to nie dotyczy kobiet, przecierz mamy równouprawnienie.