Przysięga Wojskowa w 2. ORel Przasnysz.

7 listopada 2020 roku na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu żołnierze Służby Przygotowawczej złożyli przysięgę wojskową.

 

Z uwagi na stan epidemiczny uroczystość odbyła się w zaostrzonym reżimie sanitarnym bez udziału gości i rodzin żołnierzy.

Słowa roty przysięgi wojskowej za Dowódcą Ośrodka – płk dypl. Bogusławem Postkiem wypowiedziało dwudziestu czterech żołnierzy.

Podczas swojego przemówienia Dowódca podkreślił, że: „Przysięga wojskowa to zobowiązanie i zaszczyt, którego nie każdy może dostąpić. Życzę Wam samych szczęśliwych dni w niełatwej służbie wojskowej oraz satysfakcji z podjętej decyzji. Osobiście cieszy mnie fakt, że większość z was złożyła już swój akces do wstąpienia do zawodowej służby wojskowej. To Wy w niedalekiej przyszłości tworzyli będziecie podstawy bezpieczeństwa naszej Ojczyzny, dlatego nie spoczywajcie na laurach. Kontynuujcie pracę nad sobą, szlifujcie swoje talenty, podczas szkolenia specjalistycznego na stanowiskach będąc już w macierzystych Jednostkach Wojskowych. Podążajcie za swoimi marzeniami, bądźcie wzorem do naśladowania dla innych a także chlubą Wojska Polskiego. Proszę przekazać serdeczne, płynące z głębi serca podziękowania swoim najbliższym, za wpajany wam od młodzieńczych lat duch patriotyzmu, miłości do Ojczyzny, oraz zaangażowanie, które pozwoliło byście znaleźli się dzisiaj w tym miejscu. W dniu dzisiejszym również opuszczacie mury przasnyskiej jednostki wojskowej. Apeluję do Was, niech te trzy najważniejsze słowa jakimi są: Bóg, Honor i Ojczyzna towarzyszą wam każdego kolejnego dnia.”

Czterech wyróżniających się podczas szkolenia elewów: Patryk Czebatul, Kamil Kolankiewicz, Jakub Tomaszewski, Kacper Szczepański otrzymało z rąk Dowódcy listy gratulacyjne.

Dowódcą uroczystości był ppłk Andrzej Kaliszewski. Duszpasterskiego błogosławieństwa udzielił ks. ppłk dr Sławomir Gadowski.

Przysięga Wojskowa zwieńcza miesięczny intensywny, podstawowy okres szkolenia w czasie którego żołnierze uczyli się zasad żołnierskiego zachowania, musztry, obsługi i eksploatacji broni, zagadnień taktycznych z wykorzystaniem środków pozoracji współczesnego pola walki a także wielu innych przedmiotów wojskowych.

 

 

Źródło 2ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments