Przysięga wojskowa w 2. ORel Przasnysz. Ślubowało blisko 30 elewów [FOTO]

28 sierpnia 2021 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy Służby Przygotowawczej.

 

Blisko trzydziestu elewów wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej, za dowódcą 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusławem Postkiem. Czterech z nich, szer. elew Bartosz Goliaszewski, szer. elew Damian Gołębiewski, szer. elew Piotr Sokołowski oraz szer. elew Adrian Tonderski otrzymało z rąk Dowódcy Ośrodka listy gratulacyjne, za uzyskiwanie wysokich wyników w szkoleniu, wzorową postawę żołnierską oraz nienaganną dyscyplinę.

 

W swoim przemówieniu płk dypl. Bogusław POSTEK podkreślił, że: „Przysięga wojskowa jest to ten szczególnie wyczekiwany w życiu dzień, w którym z kandydatów stajecie się żołnierzami. To od tej chwili podejmujecie się zobowiązań wynikających ze słów roty Przysięgi Wojskowej, na całe życie dla dobra i chwały naszej Ojczyzny. Wybraliście trudną ale i zaszczytną drogę dalszego rozwoju, dlatego też dołóżcie wszelkich starań, aby nigdy nie skazić dobrego imienia żołnierza polskiego, a przekazaną wam wiedzę wykorzystajcie jak najlepiej, oddając w potrzebie świadectwo męstwa, odwagi oraz narodowego patriotyzmu. Jestem przekonany, że godnie i z honorem pełnić będziecie służbę dla Rzeczypospolitej oraz z należytym szacunkiem polskiego żołnierza nosić wojskowy mundur. Życzę wszystkim pomyślności na dalszej ścieżce wojskowej służby.”

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, a okolicznościowego błogosławieństwa udzielił proboszcz parafii wojskowo-cywilnej z Komorowa – ks. ppłk dr Sławomir Gadwoski.

 

 

 

Źródło 2.ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments