Przysięga wojskowa w 2. ORel Przasnysz [FOTO]

31 lipca 2020 roku elewi służby przygotowawczej 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu złożyli przysięgę wojskową. Ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego związane z sytuacją epidemiczną na terenie kraju uroczystość miała charakter kameralny.

 

W czasie przywitania zaproszonych gości Dowódca Ośrodka skierował szczególnie serdeczne słowa powitania do żołnierzy służby przygotowawczej: „Spotykamy się w dniu najważniejszym dla żołnierza. Po wypowiedzeniu słów przysięgi wojskowej staniecie się żołnierzami, którzy zobowiązują się do tego, aby w sytuacjach najtrudniejszych dla Ojczyzny stanąć w pierwszym szeregu do obrony jej granic. Niech wypowiedziane za chwilę słowa roty przysięgi wojskowej będą stanowiły dla was wytyczne do dalszej służby w Wojsku Polskim.”

Słowa roty przysięgi wojskowej, za Dowódcą Ośrodka – płk dypl. Bogusławem Postkiem wypowiedziało 46 elewów służby przygotowawczej. Czterech najbardziej wyróżniających się z nich: Mirosław Włodarczyk, Piotr Szwedowski, Szymon Kacprzycki, Marcin Góźdź zostało wyróżnionych złożeniem przysięgi na sztandar jednostki wojskowej.

Uroczystość poprowadził – mjr Arkadiusz Narojczyk a błogosławieństwa udzielił proboszcz parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu – ks. Romuald Ciesielski.

Gratulując żołnierzom Dowódca Ośrodka – płk Bogusław Postek przypomniał, że „Przysięga wojskowa jest momentem, w którym z kandydatów stajecie się żołnierzami. To jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego z Was. Od dziś podejmujecie się zobowiązań wynikających ze słów roty Przysięgi Wojskowej, na całe życie, dla dobra naszej Ojczyzny. Gratuluję wam i dziękuję, że podjęliście wyzwanie służby Ojczyźnie, która wymaga ciężkiej pracy. Bądźcie wytrwali w podjętych zobowiązaniach, w idei słów złożonej dziś przysięgi. Bądźcie lojalni i odpowiedzialni w swoim postępowaniu i zawsze kierujcie się dobrocią i mądrością. Pamiętajcie, że w tych kilku zdaniach zawarte są treści zasadnicze odnoszące się do Boga i honoru ale także deklaracja oddania w potrzebie życia za Ojczyznę. Bądźcie gotowi do obrony wartości narodowych, wiary i własnego narodu. Wybraliście trudną, ale jakże zaszczytną drogę dalszego rozwoju. Jestem przekonany, że godnie i z honorem pełnić będziecie służbę dla Rzeczypospolitej Polskiej oraz z należytym szacunkiem polskiego żołnierza nosić wojskowy mundur. Niech te 3 najważniejsze słowa jakimi są: Bóg, Honor i Ojczyzna towarzyszą wam każdego kolejnego dnia w służbie.”

Podczas uroczystości Dowódca Ośrodka wyróżnił listami gratulacyjnymi ośmiu żołnierzy z najlepszymi wynikami po zakończeniu szkolenia podstawowego: szer. elew Szymon Kamiński szer. elew Damian Słowik, szer. elew Łukasz Suchodolski, szer. elew Nikodem Gregorczyk, szer. elew Mirosław Włodarczyk, szer. elew Marcin Rutkowski, szer. elew Edyta Pawłowska, szer. elew Paulina Jaszczak.

Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada wojskowa. Pododdział żołnierzy służby przygotowawczej poprowadził dowódca kompanii – por. Łukasz Domian.

O oprawę muzyczną zadbała orkiestra wojskowa z Torunia.

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments