Przypadkowi świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu Koreańczykowi

Klienci sklepu zatrzymali na parkingu nietrzeźwego kierowcę, który przyjechał na wieczorne zakupy. 61-letni obywatel Korei Pd. miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Świadkowie zablokowali mu wyjazd i wezwali patrol Policji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 

Przypadkowi świadkowie zauważyli Volkswagena, którego kierowca wjechał na parking przy sklepie, wyraźnie nie panując nad autem.

– Po wyjściu z samochodu mężczyzna chwiejnym krokiem ruszył do sklepu. Widząc to, jeden ze świadków natychmiast zadzwonili pod numer 112 i poinformował o sytuacji, a drugi zablokował własnym autem stojącego na parkingu Volkswagena. Nietrzeźwy mężczyzna, po wyjściu ze sklepu, chciał odjechać z parkingu, zauważył jednak blokujące go auto, a chwilę później patrol Policji. Volkswagen, którym przyjechał nietrzeźwy kierowca został odholowany a jego właściciel trafił do policyjnego aresztu – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

 

Jak się okazało, 61-letni obywatel Korei Pd., przebywający na terenie pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 1,60 promila alkoholu.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

– Policjanci dziękują świadkom za reakcję, to przykład odpowiedzialności i troki o bezpieczeństwo. Warto reagować, wystarczy przekazać informację, dzwoniąc na numer alarmowy 112 – dodaje rzecznik.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments