Przygarniesz psa. Miasto Przasnysz zwolni cię z podatku.

Dotychczas mieszkańcy Przasnysza płacili stawkę roczną opłaty od posiadania psów w wysokości 20 zł od jednego zwierzęcia. Opłata ta, mimo, że niewielka, budziła sprzeciw wielu mieszkańców, ponieważ jej nieuchronność pozwala nazwać ją podatkiem od posiadania pupila. Od dziś jest sposób na uniknięcie opłat na stałe.

Z opłaty od psa zwolnione były dotychczas wyłącznie trzy grupy społeczne: osoby powyżej 65. roku życia, prowadzące samodzielne gospodarstwo domowe (o ile posiadały tylko jednego psa). Nie płacili również rolnicy posiadający maksymalnie dwa psy przeznaczone do pilnowania gospodarstwa rolnego. Od opłat zwolnione były także osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności, które utrzymywały pojedyncze zwierzę. Większość mieszkańców miasta musiała jednak wnosić coroczne opłaty obligatoryjnie.

Zgodnie z prawem zapobieganie bezdomności zwierząt i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gminy. Kierując się tą zasadą Rada Miejska w Przasnyszu 28 marca br. ustaliła zwolnienie z opłat osób, które przygarnęły psa odłowionego z terenu miasta, przebywającego w schronisku dla zwierząt albo w tymczasowym punkcie przetrzymań.

Wprowadzenie zwolnienia ma na celu motywowanie mieszkańców do adopcji zwierząt uprzednio odłowionych z terenu miasta Przasnysz, przyczyniając się w efekcie do ograniczenia zjawiska ich bezdomności. Uchwała w tej sprawie została podjęta jednogłośnie.

Dzięki adopcji psa ze schroniska, odrobinę możemy naprawić, to co zepsuł człowiek, porzucając bezbronną istotę. Wszyscy właściciele adoptowanych psów potwierdzają, że zaopiekowanie się bezdomnym zwierzakiem zapewnia bezgraniczną psią wdzięczność, miłość i radość. Przy czym na rozmiar owej miłości i przywiązania nie ma wpływu kolor i długość sierści ani zgodność z kynologicznym wzorcem. Każdy piesek – zarówno ten rasowy, jak i wszelkiej maści mieszańce potrzebują do szczęścia kontaktu z człowiekiem.

Nasza jedna decyzja ma więc ogromną, magiczną moc – może całkowicie odmienić życie porzuconego zwierzaka. Nie kupuj, adoptuj! Twój najwierniejszy przyjaciel już żyje i czeka w przasnyskich punktach przetrzymań zwierząt. Bezdomne zwierzaki, porzucone na przasnyskich ulicach można zobaczyć i przygarnąć w Gabinecie Weterynaryjnym „Cyryl” lek wet. Martyny Kowalskiej przy ul. Mazowieckiej 26, Przychodni Weterynaryjnej „Crossvet” s.c. W. Krzyżewski i Wspólnicy przy ul.  Gdańskiej 5 oraz kontaktując się z wolontariuszami „Włochatego Przyjaciela”.

Do adopcji poleca się m.in. Lili (na zdjęciu), młodziutka, przyjazna suczka, przepełniona wszelkimi psimi zaletami. Lili już długo czeka na swojego człowieka, który ją pokocha i podaruje jej kawałek swojej kanapy. Ta suczka to 7 kg szczęścia, radości i miłości. Kocha ludzi, dogaduje się z psiakami, uwielbia się bawić i spacerować. Przebywa w Przasnyszu. Chcesz ją adoptować? Zadzwoń 604-758-124.

M. Jabłońska


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments