Przy ulicy Baranowskiej w Przasnyszu usunięto suche drzewa. Nie zagrażają już bezpieczeństwu mieszkańców

W listopadzie do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który chciał zwrócić uwagę na stan wielkiego suchego drzewa znajdującego się przy ulicy Baranowskiej w Przasnyszu. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg poinformował wówczas nasz portal, że przy drodze rośnie więcej drzew objętych decyzją o wycince. Ostatecznie, pomimo przeszkód, udało się doprowadzić do neutralizacji zagrożenia.

 

Dyrektor PZD Kazimierz Pióro wyjaśnił, że problematyczne drzewo nie było jedynym, ponieważ przy ul. Baranowskiej do wycinki przeznaczono więcej drzew a także, że w tej sprawie było już ogłoszone postępowanie. Wygrała je firma z Olsztynka, ale ostatecznie odstąpiła od przeprowadzenia prac. Z tej przyczyny konieczne było przedłużenie terminów zgód na wycinkę.

– Pozwolenie obowiązuje do końca tego roku, ale już złożyliśmy podanie o przedłużenie terminów do marca. Będziemy ogłaszać kolejne postępowanie. Chętnych na wycięcie drzew nie ma wielu, bo przy ulicy biegną też linie energetyczne, co znacznie utrudnia firmom wykonanie zadania – mówił.

Tym razem wyłoniony wykonawca przystąpił do wycinki.

– Sprawę ostatecznie udało się sfinalizować 23 stycznia 2024 roku, kiedy do pracy przystąpiła ekipa realizująca wycięcie trzech suchych drzew. Tym samym, zagrożenie z ich strony przeszło już do historii – informuje Magdalena Kowalewska, Kierownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji.

– Powiat Przasnyski dziękuje pracownikom PGE, którzy podczas prac pomogli w zabezpieczeniu urządzeń sieci energetycznej oraz policjantom z KPP w Przasnyszu kierujących ruchem w czasie prowadzenia wycinki – dodaje.

 

 

bzy

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sarkazm
Sarkazm
1 miesiąc temu

A czy Kurier Mazowiecki był przy tej operacji. Warto pochwalić się całemu Mazowszu o tym wyczynie. No dyrektor PZD jest niezastąpiony na tym stanowisku, pomimo sędziwego wieku. Geniusz po-prostu.