Przy strażnicach OSP w Starej Krępie i Zawadkach zamontowano instalacje fotowoltaiczne

Zakończyły się prace związane z instalacją fotowoltaiki przy budynkach OSP Zawadki i Nowa Krępa. Ich koszt to ponad 100 tys. złotych.

 

Ochotnicze Straże Pożarne w Starej Krępie i Zawadkach zakończyły montaż instalacji fotowoltaicznej przy swoich budynkach w ramach dofinansowania „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność ochotniczych straży pożarnych”.

– Pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie środki, zostały przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie o mocy 8,45 kW w Starej Krępie oraz 6,23 kW w Zawadkach. Dotacje dla powyższych OSP z Gminy Przasnysz pokryły koszty dokumentacji projektowej, nadzoru inwestorskiego oraz częściowo koszt montażu instalacji fotowoltaicznej. Wytworzona energia zostanie wykorzystana do potrzeb bieżących OSP m.in. do ogrzania boksów garażowych, podgrzewania wody i oświetlenia – informuje Gmina Przasnysz.

 

Całkowita wartość montażu instalacji fotowoltaicznej w Starej Krępie wyniosła 61 002,50 zł, z czego dofinansowanie to kwota 29 949,00 zł i dotacja z Gminy Przasnysz w wysokości 31 053,50 zł.

Instalacja fotowoltaiczna na budynku OSP Zawadki kosztowała 46 104,00 zł, z czego dofinansowanie z WFOŚiGW to 27 316,00 zł i gminna dotacja w kwocie 18 788,00 zł.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments