Przy jednostce OSP Chorzele powstanie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

7 czerwca, burmistrz Beata Szczepankowska podpisała umowę z Krzysztofem Kolwiczem i Agatą Antosiak – prezesem i skarbnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach, na mocy której gmina dofinansuje utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

Na zadanie pn. „Aktywizacja młodzieży chorzelskiej przez utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej” w ramach otwartego konkursu ofert Urząd Gminy i Miasta Chorzele przekaże wnioskowaną kwotę 2,5 tys. zł.

– Przedsięwzięcie będzie polegało na stworzeniu przy jednostce OSP Chorzele nowej grupy osób zrzeszonych w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Do tej grupy zostanie zapisanych 15 osób spośród najstarszych i najsprawniejszych kandydatów. Dodatkowo w ramach  zadania dla MDP zostaną zakupione polary z nadrukiem, koszulki z nadrukiem, czapki z daszkiem oraz logiem OSP i Gminy Chorzele. Będzie to element promocyjny nie tylko straży, lecz także Gminy Chorzele – informuje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

 

– Organizator zamierza wystawić powołaną MDP na tegorocznych zawodach sportowych, a jeśli drużynie się powiedzie, także na zawodach wyższego szczebla w rywalizacji drużyn pożarniczo – sportowych – podano.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments