Przy cmentarzu w Chorzelach powstanie miejski skwer. Podpisano umowę

Marszałek Adam Struzik podpisał umowy z beneficjentami „Mazowsza dla równomiernego rozwoju”. To jeden z autorskich programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, do którego nabór jest prowadzony przez cały rok.

 

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, w tym programie dofinansowanie mogą otrzymać duże inwestycje, które mają wpływ na rozwój całego regionu.

– Są to bardzo różnorodne projekty. Tym razem podpisujemy umowy na remonty dróg w powiecie otwockim, a także budowę chodników, ścieżek rowerowych i bezpiecznych przejść dla pieszych w Naruszewie. Z kolei Legionowo dzięki naszej pomocy finansowej utworzy centrum opiekuńczo – mieszkalne dla osób z niepełnosprawnościami. Chorzele postawiły na rozwój zieleni w mieście i będą miały skwer.

 

– W Chorzelach przy zbiegu ulic Cmentarnej, Rzemieślniczej i Księżycowej powstanie skwer miejski. Projekt, który otrzyma ponad 189 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”, obejmuje m.in. nasadzenia zieleni, w tym drzew, krzewów i bylin. Zamontowane zostaną także ławki i zegar na postumencie. Utworzone będą ścieżki spacerowe dla mieszkańców – informuje Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
2 miesięcy temu

Chorzelscy pijaczkowie będą zachwyceni.

Bunia
Bunia
2 miesięcy temu

ja proponuje jeszcze tam karuzele postawić, przy tym cmentarzu