Przewoził za ciężki ładunek… o 14 ton

Ponad 54 tony ważył zestaw przewożący zrzyny tartaczne. Mocno przeładowaną ciężarówkę wycofali z ruchu mazowieccy Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

 

We wtorek (8 listopada) w Grudusku, inspektorzy z mazowieckiej inspekcji zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym przewożone były zrzyny tartaczne. Po zważeniu ciężarówki, wyszło na jaw, że ta była mocno przeładowana.

– Okazało się, że waży ona 54,3 tony. DMC tego zestawu to 40 ton – informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu.

 

Kierowcę ukarano mandatem karnym.

– Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 15 tys. zł. Przed dalszą jazdą pojazd został częściowo rozładowany – dodaje ITD.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusz
Bogusz
6 miesięcy temu

i takie to zestawy zap… po krętych, wąskich drogach powiatu. a Ty kierowco osobowego auta, roweru lub idący pieszo sp… do rowu jak najszybciej…

Ppp
Ppp
6 miesięcy temu
Reply to  Bogusz

Już się wypłakałeś? Taka nie dobra ta ciężarówka ale później deseczek brak to do tartaku ale tam to drzewo z nieba nie spada

Bogusz
Bogusz
6 miesięcy temu
Reply to  Ppp

nie zrozumiałeś wpisu. przykro mi, ale zapewne możesz być jednym z tych 'kierowców’… jazda przeciążonym aż tak zestawem to realne zagrożenie. widać masz to w życi. potem nie płacz jak zeskrobią cię z szyby jak kłoda zrobi dziurę w szoferce….

Ait
Ait
6 miesięcy temu

Wiózł chrust żeby było ciepło, żeby było miło.

Ddd
Ddd
6 miesięcy temu
Reply to  Ait

Tu akurat nie chodzi o drewno z tartaku a zbyt przeładowany zestaw a tobodbija się zarówno na bezpieczeństwie na drodze jak i na samym stanie dróg(chociaż rozumiem że trzeba ładować na maxa przy dzisiejszych kosztach- ale też bez przesady później po roku koleiny że osobówką się krzesze iskry)