Przewoził za ciężki ładunek… o 14 ton

Ponad 54 tony ważył zestaw przewożący zrzyny tartaczne. Mocno przeładowaną ciężarówkę wycofali z ruchu mazowieccy Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

 

We wtorek (8 listopada) w Grudusku, inspektorzy z mazowieckiej inspekcji zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym przewożone były zrzyny tartaczne. Po zważeniu ciężarówki, wyszło na jaw, że ta była mocno przeładowana.

– Okazało się, że waży ona 54,3 tony. DMC tego zestawu to 40 ton – informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu.

 

Kierowcę ukarano mandatem karnym.

– Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 15 tys. zł. Przed dalszą jazdą pojazd został częściowo rozładowany – dodaje ITD.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusz
Bogusz
21 dni temu

i takie to zestawy zap… po krętych, wąskich drogach powiatu. a Ty kierowco osobowego auta, roweru lub idący pieszo sp… do rowu jak najszybciej…

Ppp
Ppp
21 dni temu
Reply to  Bogusz

Już się wypłakałeś? Taka nie dobra ta ciężarówka ale później deseczek brak to do tartaku ale tam to drzewo z nieba nie spada

Bogusz
Bogusz
21 dni temu
Reply to  Ppp

nie zrozumiałeś wpisu. przykro mi, ale zapewne możesz być jednym z tych 'kierowców’… jazda przeciążonym aż tak zestawem to realne zagrożenie. widać masz to w życi. potem nie płacz jak zeskrobią cię z szyby jak kłoda zrobi dziurę w szoferce….

Ait
Ait
21 dni temu

Wiózł chrust żeby było ciepło, żeby było miło.

Ddd
Ddd
21 dni temu
Reply to  Ait

Tu akurat nie chodzi o drewno z tartaku a zbyt przeładowany zestaw a tobodbija się zarówno na bezpieczeństwie na drodze jak i na samym stanie dróg(chociaż rozumiem że trzeba ładować na maxa przy dzisiejszych kosztach- ale też bez przesady później po roku koleiny że osobówką się krzesze iskry)