Przewoził drewniane belki w dość osobliwy sposób… Stracił dowód rejestracyjny auta i przyczepki

1 300 złotych mandatu i 9 punktów karnych otrzymał kierujący mazdą, który przekroczył prędkość o 33 km/h w obszarze zabudowanym i przewoził w sposób nieprawidłowy drewniane belki. Kierujący stracił też dowód rejestracyjny auta i przyczepki z powodu złego stanu technicznego pojazdu.

 

W czwartek (10.08) około godz. 11:30 policjanci na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Tłucznice zatrzymali do kontroli drogowej mazdę, której kierujący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. 40-letni mężczyzna jechał 83 km/h.

– Kiedy auto zatrzymało się do kontroli mundurowych zaskoczył sposób przewożenia drewnianych belek. Do samochodu osobowego doczepiona była przyczepka, a na niej drewniane belki, które wystawały poza obrys przyczepki. Natomiast z drugiej strony belki położone były w aucie przez otwarty bagażnik i dotykały aż przednich foteli. Na dodatek kierujący przewoził w aucie dwóch pasażerów – relacjonuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji  w Makowie Maz.

Kierujący przyznał funkcjonariuszom, że autem z tak zabezpieczonym bagażem przejechał kilkadziesiąt kilometrów.

 

– 40 – letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie prędkości o 33 km/h i przewóz drzewa w nieodpowiedni sposób, który stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego otrzymał mandat w wysokości 1300 zł i 9 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali również dowody rejestracyjne auta i przyczepki z uwagi na ich stan techniczny – dodaje rzeczniczka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
10 miesięcy temu

Bardzo dobrze że nikomu nic się nie stało, dobrze że go zatrzymali