Przewoził 19 pasażerów w 9-miejscowym busie. Do środka dostawił krzesło

W busie przystosowanym do przewozu 9 osób, znajdowało się 19 pasażerów. W środku było dostawione krzesło, reszta nadliczbowych pasażerów stała. Za rażące naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca stracił prawo jazdy, odpowie także za nieprzestrzeganie obowiązujących ograniczeń, dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.

 

W poniedziałek rano w Mławie, patrol pełniący nadzór nad ruchem drogowym, zatrzymał do kontroli 54-letniego obywatela Ukrainy mieszkającego na terenie Mławy. Mężczyzna przewoził w busie 19 pracowników. Jeden z pasażerów siedział na dostawionym krześle, inni stali.

– Ponadto kierujący zlekceważył ograniczenia, dotyczące liczby pasażerów obowiązujące w czasie pandemii. Zgodnie z przepisami pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej niż 4 osoby – informuje KPP w Mławie.

 

Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu busem obywatelowi Ukrainy prawo jazdy. Ukarano go mandatem oraz 10 punktami karnymi. Sprawa dotycząca niestosowania się do przepisów w dobie pandemii zostanie skierowana, z wnioskiem o ukaranie, do sądu oraz Sanepidu.

 


 

Źródło KPP w Mławie
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
18 dni temu

Zero szacunku do ludzi, dobrze że poniósł konsekwencje

Last edited 18 dni temu by Sławek
Syn Zenka
Syn Zenka
18 dni temu
odpowiada  Sławek

Oni wszyscy powinni ponieść konsekwencje i to nie tylko jeżeli chodzi o pandemię. Sami stwarzają zagrożenie jeden dla drugiego ale jak potem coś się stanie to płacz i lament bo wypadek.

Misza
Misza
18 dni temu

Pewnie obalali na pace jakas kukurydzianke

Tadek
Tadek
17 dni temu

śmiejemy się z Afryki czy Indii, że tam III Świat, że na pace starego uaza jedzie 20 ludzi z tobołami…