Przetarg na rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody w Zarębach rozstrzygnięty.

Sieć w Krukowie została już rozbudowana, przetarg na rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody w Zarębach właśnie rozstrzygnięty.

 

16 listopada, odbyło się otwarcie ofert na zadanie ”Rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Zaręby- Etap I”. Wpłynęły cztery oferty. Wyłoniono wykonawcę. Na sfinansowanie inwestycji gmina Chorzele zabezpieczyła około 500 tys. zł.

– Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska, zgodnie z obietnicą realizuje zapowiedziane intensywne działania mające na celu zapewnienie mieszkańcom całej gminy pełnego i bezproblemowego zaopatrzenia w wodę niezależnie od pory roku. Zostanie rozwiązany także problem z jej ciśnieniem. Obecne prace mają zabezpieczyć w dostateczne dostarczenie wody m.in. mieszkańców miejscowości: Krukowo, Rzodkiewnica, Nowa Wieś Zarębska, Wierzchowizna, Rawki, Zaręby, Łaz i Poścień Wieś – informuje Urząd Gminy.

– W ramach przedstawionej pod koniec ubiegłego roku koncepcji, skonsultowanej z ekspertami z Pracowni Projektowania Inżynierii Środowiska z Olsztyna – wykonaliśmy już rozbudowę sieci wodociągowej w Krukowie,  a obecnie rozstrzygnęliśmy przetarg na rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody – Zaręby – mówi burmistrz Beata Szczepankowska.

Rozwój gospodarstw rolnych powoduje wzrost zużycia wody. Istniejące dotychczas sieci, pracując z maksymalną wydajnością, w okresach letnich nie były w stanie dostarczyć pożądanej ilości wody o zadowalającym ciśnieniu. Dotychczas, w miesiącach od maja do sierpnia, w godzinach 17-22, w czasie zwiększonego poboru wody (pora dojenia, mycia dojarek, pojenia zwierząt, czas wieczornej higieny, podlewania upraw) zauważalne są czasem spadki ciśnienia wody w sieci. Problem ten zostanie wkrótce rozwiązany.


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments