Przetarg na remont Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu unieważniony

Miejski Dom Kultury im. Stanisława Ostoi – Kotkowskiego, w związku z brakiem zabezpieczenia środków na remont MDK i utworzenie kina, w czwartek 14 października zdecydował o unieważnieniu przetargu.

 

Oferta złożona w przetargu z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający czyli Miejski Dom Kultury zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Przypomnijmy, że najkorzystniejsza oferta pochodziła od firmy REMBUD sp. z o.o. z siedzibą w Przasnyszu i opiewała na prawie 16 mln zł. Tymczasem zamawiający zamierzał przeznaczyć na inwestycję kwotę 13,5 mln złotych.

 

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w celu rozstrzygnięcia przetargu mogła zwiększyć środki przeznaczone na remont do wysokości oferty najniższej. By było to możliwe zwróciła się do organu prowadzącego czyli Miasta Przasnysz. Miasto 13 października zwołało sesję nadzwyczajną, by brakującą kwotę zabezpieczyć w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zaproponowana uchwała nie uzyskała akceptacji większości radnych.

– Zamawiający informuje, że z uwagi na brak zgody rady miejskiej na zwiększenie środków na ten cel, odstąpiono od zwiększenia kwoty do wysokości oferty najniższej, stąd zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania – wyjaśnia dyrektor MDK-u, Magdalena Król-Piórkowska.

 

ren

guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
activ
activ
7 dni temu

Trzeba było w Fundusze Polski Ład wpisywać od samego początku remont MDK i liczyć inwestycję na 20 mln. A miasto pisało wnioski o lampy za 1 milion. Ten milion na lampy miasto by znalazło, 20 milionów na MDK nie znajdą. Były już chyba 3 edycje z tego dofinansowania, w żadnym wniosku nie było MDK. Czemu nie pisali wniosków na MDK ?

Tolek
Tolek
7 dni temu

Uff, dzięki radzie miejskiej uniknięto wielkiej tragedii miejskiej i kradzieży majątku. Niechaj teraz naprawdę mądre głowy usiądą do stołu i rozważą co zrobić z tym tematem. Tylko czy takie głowy się znajdą? Po owocach ich poznamy.

Gustlik
Gustlik
7 dni temu
odpowiada  Tolek

To jest temat błędne koło. Muzeum tam niech przeniosą. A sale kinowa i dom kultury na jakiejś pustej działce. Budynek MDKu otynkować tylko żeby nie straszył. Albo pomalować chociaż i załatać to co się sypie

activ
activ
7 dni temu

Mława z ostatnim wnioskiem z funduszu Polski Ład na łączną sumę 113 mln. Przasnysz składał wnioski na łączną sumę 13 mln „Przedmiotem drugiego zadania jest rozbudowa budynku Miejskiego Domu Kultury w Mławie oraz modernizacja siedziby dwóch jednostek kultury: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. W ramach tego zadania złożone zostały wnioski na rozbudowę i nadbudowę budynku Miejskiego Domu Kultury w Mławie (w tym rozbudowę sali kinowo-teatralnej) oraz modernizację i dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami infrastruktury budynku biblioteki i muzeum. Wartość kosztorysowa tych inwestycji wyniosła 20 mln zł.”

activ
activ
7 dni temu

Wczoraj Ciechanów dostał 4 mln z budżetu Mazowsza na modernizację Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki. Czyli inaczej na MDK i kino w tym niesamowicie fajnym projekcie.

jano
jano
7 dni temu
odpowiada  activ

Niestety dla mieszkańców Przasnysza nie ma skali porównywania zaangażowania włodarzy ani z Mławą a tym bardziej z Ciechanowem.

XYZ
XYZ
7 dni temu

a kadencja i pensje dalej

Stary dziad
Stary dziad
7 dni temu

Niech wam kurnik wybudują w miejsce MDK. To najlepiej wychodzi w waszym powiecie.

Dixy
Dixy
7 dni temu
odpowiada  Stary dziad

Nie dość że stary to jeszcze głupi

Sierpc
Sierpc
7 dni temu

Brakujące 2,5 mln zł nie powinno być problemem dla Przasnysza czy powiatu przasnyskiego. To mi wygląda na sabotaż polityczny że strony radnych PiS i PPP. Starym zwyczajem blokują wszystko, kiedyś strefę gospodarczą, a teraz MDK. Sami nie potrafią nic zbudować to i innym nie dadzą.

Gree
Gree
7 dni temu
odpowiada  Sierpc

A mi to wygląda na obawy przed tym, czy władze miasta dźwigna tak poważny remont tych ruin

Vic
Vic
7 dni temu

Radni to ciemniactwo. Nie od dziś mowią wprost na posiedzenich że oświata i kultura to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

walery
walery
7 dni temu

Tragedia! MDK piękna wizytówka przy krajówce. Właśnie pozbawiliscie nas tego remontu który sami zapowiadaliście.

Gustlik
Gustlik
7 dni temu
odpowiada  walery

Wystarczy, że otynkują ten budynek żeby nie straszył. Do zwiedzania dla turystów zostawić. A dom kultury za te pieniądze co mają niech pobudują nowy. Za 16 milionów to można pałac zbudować.

Gustlik
Gustlik
7 dni temu
odpowiada  walery

*Pałac Kultury, a nie Dom Kultury.

Gustlik
Gustlik
7 dni temu

Ja proponuję zrobić Centrum Kultury im. Zenona Sz. w Zdziwóju Starym, czemu nie. Wybrał taka lokalizacje za tyle milionow na ten piękny budynek zamiast pobudować sale kinowa w Przasnyszu to niech tam to zrobią.

Konował
Konował
4 dni temu

Niech lepiej drogi porobi, bo do tego mdku ludzie będą w gumakach chodzić