Przetarg na przebudowę Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu ogłoszony ponownie

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu po raz drugi ogłosił przetarg na przebudowę swojej siedziby. Termin składania ofert to 21.01.2022 r.

 

Przypomnijmy, ze pierwszy przetarg na remont Miejskiego Domu Kultury został ogłoszony jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Złożone oferty przewyższyły wówczas zaplanowaną do wydania kwotę o 2,5 mln złotych (łączna kwota oferty to prawie 16 mln zł). Większość radnych nie zgodziła się na zwiększeniu środków przeznaczonych na remont i ostatecznie zamawiający, czyli MDK musiał unieważnić postępowanie.

W czasie grudniowej sesji rady miejskiej środki na remont zostały zabezpieczone i przetarg został dziś ogłoszony po raz drugi.

 

Budynek Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu został wpisany do rejestru zabytków na mocy decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z lipca 2019 r. Jego przebudowa ma na celu przystosowanie pomieszczeń wewnętrznych do nowego układu funkcjonalnego oraz osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie pochylni w strefie wejściowej oraz przelotowego dźwigu windowego obsługującego wszystkie poziomy budynku.

Po przebudowie w piwnicy budynku będą mieściły się pomieszczenia techniczne i magazynowe, na parterze: sala kolumnowa, sale zainteresowań, strefa warsztatowa, ognisko muzyczne oraz pomieszczenia administracji, na pierwszym piętrze: sala kinowo – teatralna wraz z zapleczem scenicznym, foyer na cele wystawiennicze oraz pomieszczanie prób instrumentalnych, zaś drugie piętro zostanie przystosowane na potrzeby obsługi technicznej kina.

 

ren

Sprawdź również
guest
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
14 dni temu

Tym razem będzie pewnie że 20 baniek. Każdy Przasnyszak zapłaci 1200 za tę niby inwestycję. Niech tylko dobre wycieraczki zamontują przy wyjściu coby było gdzie gumaki z błota wycierać.

sylwia
sylwia
14 dni temu
Reply to  Konował

Miasto nie ma nawet 1/5 tej kwoty a porwało się na przetarg. Już Czaplicki sukces na fejsbuku ogłosił.

Piotr
Piotr
14 dni temu
Reply to  sylwia

Dlatego juz zaczęło się poszukiwanie pieniędzy. Oczywiście w kieszeniach Przasnyszan. Już zwiększyli podatek od nieruchomości. Teraz tylko czekać aż wróci temat podwyżki za śmieci.

Makarena
Makarena
14 dni temu
Reply to  Piotr

Burmistrz myśli że jak zrobi remont i nieważne jakim kosztem to ma drugą kadencję w garści.

Jurek
Jurek
14 dni temu
Reply to  Makarena

Na taki remont to mu tej kadencji zabraknie. Współczuję następcy

Janusz
Janusz
14 dni temu

Znając życie … To z najładniejszej nie sakralnej budowli Przasnysza zrobią jakieś totalne straszydło. Niestety nawet wieżę przasnyskiego klasztoru potrafili zdefasonować w trakcie przebudowy. Smutna konkluzja się pojawia że nic dzisiejszych co ludzie wymyślą nie idzie ku lepszemu

Marecki
Marecki
14 dni temu

Kto tam decyzje podejmuje??? Zrobić remont za kasę, której się nie ma, to jak zrobić remont generalny starego domu za pożyczkę od bociana i tym podobnych. Ale Czaplicki święci triumfy, a burmistrz zaraz filmik nagra pewnie

Emil
Emil
14 dni temu
Reply to  Marecki

No właśnie, potem oczywiście pieśń UM o spłacie zobowiązań za remont MDK-u i różne podwyżki miejskie muszą się pojawić oraz mowa trawa, że na inne ważniejsze rzeczy kasy nie ma. Znajdą się wtedy tacy co powiedzą, chcieliście MDK-u nie macie tego czy tamtego. Drodzy włodarze, zbudujcie nowy MDK a temu pozwólcie spokojnie umrzeć. „Po czynach ich poznamy”.

Jurek
Jurek
14 dni temu
Reply to  Emil

Jak sobie poobnizaja pensje to się kasa znajdzie… O nie, czekaj, dopiero co sobie podwyżki przyznali! Czyli za remont zabulę ja i ty

Edek
Edek
14 dni temu

Klawiatura się grzeje u tej samej grupki. Remont MDK to dla PiS end PPP porażka. Zrozumiałe.

Michał
Michał
14 dni temu
Reply to  Edek

Porażka to jest dla kasy miasta. Nie ma na to pozyskanej nawet złotówki poza 4 mln od struzika. Czy miasto złożyło projekt w drugim naborze ładu? Oczywiście, że nie, a można było wnioskować nawet o 60 mln. Inne miasta w pierwszym naborze złożyły na ośrodki kultury i oczywiście dostały. Podsumowując mamy 4 mln na inwestycję która kosztuje około 20 mln. Resztę pokryją z obligacji, a dług miasta wyniesie 50 milionów, czyli tyle co tych nieudaczników z powiatu. Trafili nam się ekonomiści.

Paweł
Paweł
14 dni temu

Słychać wycie? Znakomicie!

Jurek
Jurek
14 dni temu
Reply to  Paweł

Wycie to będzie jak kasy zabraknie

Klasyka
Klasyka
14 dni temu

Proponuję seans starych filmów klasyków np .Eroica , Kanał , Człowiek beż twarzy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu
Reply to  Klasyka

I „Śmierć w Wenecji”

Jamal
Jamal
14 dni temu

Za te pieniądze można by wybudować nowoczesny budynek w pełni przystosowany do potrzeb a nie remontować tą ruderę.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu
Reply to  Jamal

A z tym co zrobić? Niech stoi i gnije?

Jamal
Jamal
13 dni temu

Połatać co trzeba i niech stoi, w końcu zabytek.

Stach
Stach
13 dni temu

Wyburzyć i powiększyć park.

Ait
Ait
12 dni temu

Stary sąd wyburzyli to i tą ruinę można zburzyć, kwestia tylko ile to będzie kosztować.

Janusz
Janusz
14 dni temu

No to niech wyremontują dach i elewacje bez okien. Zapłacić trochę ludziom niech pomalują stare . Remont wnętrza niech odłożą na później. W czym problem ? Bo nie będzie fajerwerków ?

Artur
Artur
14 dni temu
Reply to  Janusz

Oczywiście że można by zrobić NORMALNY remont, typu wymiana krokwi i dachu, okna, elewacja, parking, tynki w środku, podłogi, sale i tak dalej… i pewnie kosztowałoby to z 6 może 7 mln, ale pomysły z wyburzaniem ścian i pewnie zmiana całej struktury zaplanowanych kiedyś pomieszczeń, żeby teraz było luźniej, ładniej i takie tam trele morele — to właśnie to pewnie wygeneruje takie chore koszty, które są nadaremne bo właśnie te stare wnętrza są piękne i nie powinny być zmieniane!!! a jedynie odnowione

Stach
Stach
13 dni temu
Reply to  Artur

Swojego czasu dał popis urzędujący wówczas burmistrz z remontem ratusza. Finansowo, fachowo i estetycznie miało być super, jak było wszyscy wiemy i jak jest wszyscy widzimy. Kiedy pojawią się wreszcie kompetentne osoby władające miastem, jego finansami i dobrami natury? Albo rządzą gamonie albo mafia, już nie wiem co myśleć, a czas ucieka.

G.K
G.K
13 dni temu
Reply to  Janusz

Janusz, ale wiesz, że ten temat był już wielokrotnie poruszany na sesjach rady miasta ?! Może wystarczy pisania komentarzy oderwanych od rzeczywistości. Może czas zacząć się cieszyć, że wreszcie pomimo znacznych kosztów, zapewne się uda wyremontować MDK. Chcesz odłożyć na później, na później to burmistrz Trochimiuk odkładał ten remont, przez ile 15 czy 12 lat, tylko przed wyborami przypominał i pokazywał wizualizacje wyremontowanego MDK i już wtedy to były koszty sięgające 10 mln. Wizualizacje i opracowania wciągu tych 15-12- może 10 lat przedawniały się chyba już 4 razy. Każde nowe opracowanie to około 200 tyś ( nie pamiętam podaję przybliżoną… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz
13 dni temu
Reply to  G.K

Pitu pitu już nie wprowadzaj w błąd. Co kogo obchodzi ile razy o czym była mowa ? Każdy idiota wie że można dach wyremontować i elewacje i nie robić cyrku wewnątrz . Cyrk można odłożyć na później w obecnej sytuacji niszczenia kultury do której dostęp jest mocno utrudniony

G.K
G.K
13 dni temu
Reply to  Janusz

Idiota to może i wie. Konserwator zabytków, tego nie wie.

Ait
Ait
12 dni temu
Reply to  G.K

A co te opracowania i wizualizacje miały termin przydatności do spożycia to urzędas który odrzuca projekt ze względu na tzw przedawnienia powinien oddać pieniądze za projekt to od razu by zmądrzał.

Top
Top
14 dni temu

Czaplicki załatwił jakiś ochłap 4 mln, a jak by Burmistrz z Bieńkowskim pogadał to by mu załatwił na całość 20 mln. Tylko, że on uwielbia Zenka i Sławomira, a niby discopolo nie lubi.

G.K
G.K
13 dni temu
Reply to  Top

Tak jak Bieńkowski basen zbudował za 40 mln ( a obiecywał taki duży, nowoczesny, kryty za prawie 40 mln), tak jak zbudował obwodnicę Przasnysza, tak jak zrobił zalew w Przasnyszu i Łojach, a w Chorzelach zalew już wyceniono na 70 mln i jak starosta Bieńkowski sam mówi, jest to nierealne w wykonaniu, kwoty niebotyczne. Tak jak starosta Bieńkowski dał na remont mdk – zero złotych przez 3 lata. Tak jak sali koncertowej za 8 mln, nie chciał zbudować, bo stwierdził, że to są ogromne koszty, a Szczepankowski mu pieniędzy na inwestycję nie zabezpieczył. Tak na pewno te 20 mln na… Czytaj więcej »

Ait
Ait
12 dni temu
Reply to  G.K

Ten poprzedni w Przasnyszu nie zbudował zbyt wiele tylko w wiochę chorzelską inwestował, a teraz wielki problem z utrzymaniem basenu – niech tam krowy poją a nie o kasę teraz wszędzie żebrają

G.K
G.K
13 dni temu
Reply to  Top

Redakcjo InfoPrzasnysz, możecie podać, jaka kwota w budżecie powiatu, jest zabezpieczona na remont MDK ? Trzy lata obecny starosta obiecywał wsparcie finansowe, kilkukrotnie mówił o tym w wywiadach radiowych. Możemy zatem poznać tą kwotę wsparcia, czas zadać to pytanie, gdyż właśnie rusza ten długo wyczekiwany remont.

G.K
G.K
13 dni temu
Reply to  Infoprzasnysz

Dziękuję i teraz niech ktoś dobry z matematyki mi policzy. Wykorzystam wstępny projekt budżetu miasta Przasnysz na 2022 podany na stronie InfoPrzasnysz. https://www.infoprzasnysz.com/jest-wstepny-projekt-budzetu-przasnysza-na-2022-rok/ Cytat z pozycji : „Dofinansowanie Basenów Zewnętrznych dla Starostwa Powiatowego w Przasnyszu – 1 mln zł. „ I teraz jeśli miasto Przasnysz DAJE 1 MLN !!! DLA STAROSTWA NA BUDOWĘ KOMPLEKSU BASENÓW ODKRYTYCH, A POWIAT DAJE MIASTU 1 MLN !!! NA REMONT MDK – to ile sobie przekazali ? Jakbym nie liczył mi wychodzi 0 milionów. Jaką kwotą zatem powiat przasnyski wspiera modernizację MDK ? Ktoś się zna na tych wyliczeniach ?? Tak zapytam, bo mi wciąż… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł
13 dni temu
Reply to  Top

Bieńkowski nic nie załatwił. Na niego już w Przasnyszu nie ma co się oglądać. Gdyby nie te 4 miliony to sprawa nigdy by nie ruszyła.

Karol
Karol
13 dni temu

Ciekawe czy starosta coś sypnie na MDK, bo do przecięcia wstęgi to się zjawi.🤣

Jurek
Jurek
13 dni temu
Reply to  Karol

Oby było co przecinać. Bo jak ruszą te mury to może być niespodzianka