Przetarg na przasnyski MDK został unieważniony, za to w Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie powstanie nowoczesna sala kinowa

Jak informowaliśmy, miejscy radni z klubów  PiS i PPP, nie wyrazili zgody na zabezpieczenie odpowiedniej kwoty na remont MDK, co może zniweczyć przygotowania do modernizacji budynku. Tymczasem w ciągu dwóch lat w Ciechanowie metamorfozę przejdzie Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki, gdzie dzięki 4 milionom dotacji od marszałka powstanie m.in. nowoczesna sala kinowa.

 

– Już niedługo PCKiSz przejdzie prawdziwą metamorfozę. Nowoczesna sala kinowa z ułożonymi kaskadowo super fotelami, świetny dźwięk i obraz, scena letnia, która będzie miejscem koncertów od wiosny do jesieni oraz ciekawie i funkcjonalnie zaaranżowane wnętrza…Tak będzie już za niecałe dwa lata, w naszym Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki – zapowiada Joanna Potocka-Rak, starosta ciechanowska.

Powiat naszych sąsiadów ma już gotową dokumentację projektową. Wkrótce powinny ruszyć procedury przetargowe, związane z wyłonieniem wykonawcy zadania. Jego sfinansowanie ułatwią zdobyte właśnie 4 miliony zł dotacji od marszałka.

 

Projekt został wpisany do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych subregionu, których liderem jest miasto Ciechanów, co ułatwi sięgnięcie po unijne dofinansowanie. Do alternatywnych źródeł funduszy należą projekty Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Sztuki Filmowej.

Ciechanowskie starostwo, dzięki swojej inwestycji, zamierza wprowadzić Centrum w XXI wiek i uczynić je najnowocześniejszym w regionie.

 

 

M. Jabłońska

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
1 miesiąc temu

Najważniejsze ze dokumentacja byla robiona 3 razy w sumie za kilkaset tys zlotych , ale to sa pieniądze ” państwowe” to kto by sie tym przejmował, RIP ***

Kamil
Kamil
1 miesiąc temu

A nasze 4 miliony wrócą do marszałka.

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Znowu u nas wojenka polityczna zniszczyła plany realizacji tak potrzebnej modernizacji MDKu. Niestety skutecznie kładzie się kłody pod nogi aby ktoś lepszy nie był od gorszych.

depo
depo
1 miesiąc temu
odpowiada  Marcin

Tylko kto w tym przypadku jest lepszy kto gorszy? Radni mieli rację że zablokowali wniosek burmistrza. Remont MDK jest potrzebny, ale nie kosztem innych potrzebnych inwestycji.

Gustlik
Gustlik
1 miesiąc temu
odpowiada  depo

Burmistrz wwaliłby cały budżet w remont, którego ostatecznie i tak by nie ogarnęli chłopcy. To nie jest zabawa.

activ
activ
1 miesiąc temu
odpowiada  Gustlik

Na chłopski prosty łeb, co tu nie jest do ogarnięcia ? Weź wytłumacz te głupoty co wypisujesz.

Gustlik
Gustlik
1 miesiąc temu
odpowiada  activ

Na chłopski rozum: robiłeś kiedyś remont? (Malowanie ścian z zjeowanie boazerii w mieszkaniu w bloku się nie liczy).

Wiesz ile to kosztuje? Wiesz ile kosztuje remont budynku który jest pod opieką konserwatora zabytków?

activ
activ
1 miesiąc temu
odpowiada  Gustlik

Przecież oni to wiedzą, na ten chłopski rozum. Dla przykładu MDK w Działdowie, również zabytkowy. Ogarniali i ogarnęli. Dla przykładu zamek w Działdowie, również zabytkowy, ogarniali i ogarnęli.

activ
activ
1 miesiąc temu

Nawet Myszyniec i Kadzidło mają sale kinowe.
https:// www .eostroleka. pl/to-historyczna-chwila-dla-myszynca-pierwszy-seans-w-nowej-sali-kinowej-zdjecia,art90466.html