Przetarg na budowę ronda w Zawadkach i ścieżki rowerowej do strefy gospodarczej w Sierakowie ogłoszony

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu w Zawadkach ma powstać rondo, zaś od Przasnysza do Strefy Gospodarczej w Sierakowie będzie wybudowana ścieżka rowerowa. Zmodernizowana zostanie także droga prowadząca do Karwacza.

 

– W ramach zawartego porozumienia (z Województwem Mazowieckim – red), Powiat Przasnyski przygotował dokumentację techniczną, uzyskał decyzję ZRiD na przebudowę odcinka od ul. Tuwima w Przasnyszu do miejscowości Karwacz wraz z budową ronda w Zawadkach. Podczas jednej z sesji Rady Powiatu Przasnyskiego Radni podjęli uchwałę intencyjną o udzieleniu Województwu Mazowieckiemu dotacji w wysokości 423 tys. zł z przeznaczeniem na ten cel – przekazuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

W budżecie Mazowsza na ten cel wyasygnowano niemal 16 mln złotych. W poniedziałek, 22 stycznia Starostwo ogłosiło przetarg.

„Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do wykonania realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 544 gr. woj. – Mława – Przasnysz – Ostrołęka prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie – odcinek nr 5 od km 115+078 do km 118+000”. W ramach Zadania będą wykonywane roboty budowlane obejmujące m.in. rozbudowę jezdni o nawierzchni asfaltowej, budowę ścieżki rowerowej i budowę chodnika od ul. Juliana Tuwima w m. Przasnysz do m. Zawadki/Sierakowo, budowę ronda w m. Zawadki/Sierakowo, rozbudowę jezdni asfaltowej od m. Zawadki/Sierakowo do m. Karwacz wraz  budową lub przebudową sieci uzbrojenia terenu i  budowę/przebudowę urządzeń wodnych lub urządzeń melioracji wodnych szczegółowych oraz usługa wykonania obowiązku informacyjnego” – czytamy.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych –  220 dni od dnia zawarcia umowy z wykonawcą.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
1 miesiąc temu

Starostwo bardziej dba o Przasnysz niż urząd miejski

Ora
Ora
1 miesiąc temu

Nareszcie drgnęło…

Czesław
Czesław
1 miesiąc temu

Bardzo dobre wieści

Rolnik
Rolnik
1 miesiąc temu

Jak znam życie i poziom rozgarnięcia naszych samorządowych Włodarzy, to przetarg może znowu wygrać Ostrada…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Rolnik

No i? Ostradę można było bez zadnego problemu wykluczyć z przetargu na remont drogi na Mławy. Ale tak się jakoś złożyło że jej szef był działaczem PiSu. No i wyszlo jął wyszło. A ciemny lud winowajcę całej sytuacji wybrał na senatora….