Przestała istnieć Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce. Powołano WCR

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., przestała istnieć Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce. W jej miejsce powołane zostało Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, będące wojskowym organem wykonawczym Ministra Obrony Narodowej.

 

Przekształcenie to jest efektem wejścia w życie ustawy z 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny.

– Najważniejsze zmiany, jakie wprowadza wspomniany akt prawny, to więcej żołnierzy, nowoczesny sprzęt, więcej środków finansowych dla wojska i zdecydowanie szybsze załatwianie formalności dla chętnych do służby wojskowej kandydatów – informuje mjr Marcin Markiewicz z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce.

 

– Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostrołęce to miejsce, gdzie bardzo szybko załatwisz niezbędne formalności związane z aplikowaniem do służby w Wojsku Polskim. To jednostka, która skupiona jest na pozyskiwaniu kandydatów do różnych form służby wojskowej np. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, służby zawodowej czy terytorialnej – dodaje.

Warto dodać, że wszystkie sprawy z naszego terenu związane z wojskiem, które obsługiwane były dotychczas w WKU, można teraz załatwić w WCR.

Dane adresowe: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, ul. Henryka Sienkiewicza 45, 07-409 Ostrołęka, tel. 261 384 419

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miód
Miód
1 miesiąc temu

Ku chwale Ojczyzny

Ignacy
Ignacy
1 miesiąc temu

Kończy się pewna era. Może i dobrze.