„Przerwy szeptane” zamiast hałasu w przasnyskiej „Jedynce”

Uczniowie z najmłodszych klas w szkole podstawowej nr 1 w Przasnyszu wzięli udział w projekcie „Przerwy szeptane”.

 

Uczniowie klas I i II ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu od listopada do 25 kwietnia uczestniczyli w projekcie „Przerwy szeptane”, którego głównym celem jest promowanie zdrowia, bezpiecznej aktywności wśród dzieci, a także ograniczenie hałasu wśród najmłodszych i zapobieganie nudzie uczniowskiej.

– Klasy pierwsze i drugie raz dziennie, w ciągu swoich zajęć lekcyjnych spędzały jedną przerwę na zabawach w ciszy. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele oraz „strażnicy ciszy”, wybierani spośród koleżanek i kolegów z klasy. Każda klasa na start otrzymała 100 punktów. Zadaniem było utrzymanie przez cały okres trwania projektu, minimalnie 50 punktów. Za naruszenie regulaminu przerw „strażnicy ciszy” wraz z nauczycielami mogli zabrać 1 punkt uczniowi, który złamał „Kodeks szeptu” – relacjonuje przebieg projektu szkoła.

 

Po kilku miesiącach zmagań wygrała klasa Ie, która utrzymała 60 punktów, II b utrzymując 85 punktów i I c utrzymując 81 punktów.

W czasie projektu zorganizowano również konkurs plastyczny „Hałasujesz źle się czujesz”.

Wyniki:

I miejsce – Natalia Przybysz kl. IIb,

II miejsce – Lena Batogowska kl. Ie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
10 dni temu

O fajnie bym miał co sluchac

Przasnyszanka
Przasnyszanka
10 dni temu

Biedne, poddawane tresurze dzieciaki. I jeszcze ci „strażnicy ciszy”, niczym kappo w obozie.

Zenek
Zenek
10 dni temu
Reply to  Przasnyszanka

Sam projekt wydaje się być kiepskim pomysłem. Ale gdzie u licha do szkoły chodziłaś skoro masz takie skojarzenia? Tersura? Kappo? Obóz? I czy to była na pewno szkoła?

Karn
Karn
10 dni temu
Reply to  Przasnyszanka

To jest wręcz wbrew naturze dzieci. Siedzą cicho na lekcjach, więc na przerwach muszą odreagować. Jak twierdził Freud, skumulowana, niespozytkowana energia prowadzi do zaburzeń. Niech cicho siedzą te nauczycielki co czasami drą japy jak oparzone na biedne dzieci.

przasnyszanka
przasnyszanka
9 dni temu
Reply to  Karn

tylko nie japy moja Droga Pani Matko ,Ty zapewne mówisz szeptem i nie podnosisz glosu na swoje dziecko, jak również Twoja Szanowna mama również nie darła na Ciebie japy …pogratulować wzorowa rodzinka …I trzeba było zostać nauczycielką i świecić przykładem…

przasnyszanka
przasnyszanka
9 dni temu
Reply to  Karn

lub Drogi Ojcze ,który nie wiesz kogo i co cytujesz ….

dupabiskupa
dupabiskupa
6 dni temu

glupota i tyle